Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wybrzeże Gdańsk powalczy z Gnieznem o trzy punkty, a dobrą zaliczkę mają goście! Zapowiedź meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Aforti Start Gniezno

Wybrzeże Gdańsk

Autor: Adrianna Simiela

Wybrzeże Gdańsk powalczy z Gnieznem o trzy punkty, a dobrą zaliczkę mają goście! Zapowiedź meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Aforti Start Gniezno

W niedzielę 18 lipca o godzinie 16:30 na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w ramach 12. kolejki rozpocznie się spotkanie Zdunek Wybrzeże Gdańsk z Aforti Start Gniezno.
Pierwszy mecz wygrało Gniezno 50:39 i to oni mają potężną zaliczkę do zdobycia bonusa, a to wcale nie jest dobrym początkiem dla Wybrzeża. Pogubieni na początku sezonu Gdańszczanie muszą to spotkanie wygrać, żeby myśleć o fazie Play-Off.

Ostatnie starcie Wybrzeże miało z Polonią Bydgoszcz na tamtejszym torze i wygrana została u gospodarzy (59:31). Przegrana była dość wysoka, ponieważ po stronie gości nie było ani jednej dwucyfrówki, a najlepiej pojechali wtedy Rasmus Jensen (9+1) wraz z Krystianem Pieszczkiem (8+1). Obydwaj jednak mieli po sześć startów, wieć tym bardziej nie było powodów do radości. Jakub Jamróg i Michał Gruchalski nie pokazali się z dobrej strony, bo razem ich zdobycz była warta tylko 5 punktów. Kolejną piętą Achillesa okazali się juniorzy, ponieważ ich dorobek to raptem 2 punkty. W tym meczu podstawowy skład pozostaje bez zmian, ale pod 16 pojawi się debiut Drew Kemp. W piątek ten zawodnik został wicemistrzem Wielkiej Brytanii do lat 21.

Gniezno zeszłe zawody miało u siebie, ale przeciwnik jakim była bardzo słaba Unia Tarnów, nie pozwoliła na prawidłową rewyfikację formy zawodników. W składzie nie było seniora, który byłby słaby w tym spotkaniu, były trzy dwucyfrówki oraz dwie 9 z bonusami. Juniorka niestety tutaj tak samo, jak w Gdańsku nie dała powodów do radości zdobywając tylko 3 punkty. W 10. kolejce Start podejmował na swoim torze też Bydgoszcz i to nie było takie łatwe spotkanie, które zakończyło się przegraną Gniezna. Analizując oba poprzednie zmagania tej drużyny o Timo Lahtiego mogą być tutaj spokojni, ale z resztą może być różnie. W awizowanym składzie pod dwójką nie zostało zapisane żadne nazwisko, więc ta pustka jest wielką niewiadomą Philip Hellstroem-Baengs czy Fredrik Jakobsen.

Pomiędzy zespołami w tabeli są trzy punkty różnicy, ale to tak na prawdę tylko jedno miejsce. Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma 14 oczek i zajmuje 5 lokatę, a Aforti Start Gniezno 11 i 6 miejsce.
Ci pierwsi biją się o PO, a drudzy już teraz mogą być spokojni o pewne utrzymanie w lidze.
Co przyniesie te starcie ? Na pewno ciekawe ściganie i zaciętą walkę gospodarzy o bardzo ważne punkty.
Czy debiutujący w Gdańsku Drew Kemp pokaże co potrafi i pomoże zganąć trzy punkty ? Czy może tajemniczy zawodnik spod dwójki w Gnieźnie okaże się czarnym koniem spotkania ?
Na wszystko odpowiedź dostaniemy już o 16:30.
Sędziować będzie Remigiusz Substyk.

Awizowane składy :

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Rasmus Jensen
10. Krystian Pieszczek
11. Jakub Jamróg
12. Michał Gruchalski
13. Wiktor Kułakow
14. Piotr Gryszpiński
15. Alan Szczotka
16. –

Aforti Start Gniezno:
1. Peter Kildemand
2. BRAK ZAWODNIKA
3. Oskar Fajfer
4. Kevin Fajfer
5. Timo Lahti
6. Marcel Studziński
7. Mikołaj Czapla
8. –

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *