Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Spaliła się rozdzielnia na stadionie żużlowym!

Spaliła się

Autor: Redakcja

bstv 1536x162 1
Spaliła się rozdzielnia na stadionie żużlowym! 2

Spaliła się rozdzielnia na stadionie żużlowym!

Zdunek Wybrzeże Gdańsk musiało tymczasowo odwołać treningi na torze. Na stadionie żużlowym spaliła się rozdzielnica elektryczna a brak prądu uniemożliwił m.in. korzystanie z dmuchanych band. – To zdarzenie nie zakłóci naszych przygotowań do meczu z Aforti Startem Gniezno 18 lipca – mówi menedżer drużyny Eryk Jóźwiak. – Mecze do czasu naprawienia rozdzielni będą rozgrywane bez oświetlania – mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, który zarządza stadionem.

Na stadionie żużlowym im. Zbigniewa Podleckiego zapaliła się rozdzielnica elektryczna. Mały pożar szybko ugaszono, ale awaria uniemożliwiła żużlowcom korzystanie ze stadionu.

Na razie trzeba było odwołać treningi, ale zaplanowany na 18 lipca mecz w Gdańsku z Aforti Startem Gniezno nie jest zagrożony. Podobnie jak przygotowania do tego spotkania, którego wynik będzie kluczowy dla rywalizacji o udział w fazie playoff.

– Pod rozdzielnicę podlegało m.in. oświetlenie czy wieżyczka sędziowska, bez których moglibyśmy sobie poradzić. Nie było natomiast możliwości nadmuchania banda pneumatycznych, a w tej sytuacji nawet trening nie wchodził w grę. To zdarzenie nie zakłóci naszych przygotowań do meczu. Na miejscu są bowiem tylko Krystian Pieszczek i juniorzy, a reszta zawodników w tym tygodniu ścigała się w ligach zagranicznych. Najbardziej stracili na tym chłopcy z naszej szkółki, ale od poniedziałku wrócimy do treningów – mówi nam Eryk Jóźwiak.


Źródło/Czytaj więcej: trójmiasto.pl

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *