Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Dla jednych walka o wejście do fazy play off, dla drugich o utrzymanie w eWinner 1. Lidze. Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Aforti Start Gniezno

Orzeł Łódź

Autor: Edyta Wojdeł

Oceń Wpis

Dla jednych walka o wejście do fazy play off, dla drugich o utrzymanie w eWinner 1. Lidze. Zapowiedź meczu H. Skrzydlewska Orzeł ŁódźAforti Start Gniezno

Już w tę sobotę 16.07 o godz. 16:30 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się mecz przedostatniej kolejki eWinner 1. Ligi. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź podejmie na domowym torze Aforti Start Gniezno. Dla tych pierwszych będzie to, jeden z dwóch meczy, w walce o fazę play off. Natomiast dla drugich ciężki bój o pozostanie w eWinner 1. Lidze.

Sobotnie spotkanie to rewanżowy pojedynek dwóch zespołów, które naprawdę mają o co walczyć. Łódzkie Orły zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli, czyli ostatnie, które pozwala na kontynuowanie tegorocznych zmagań w fazie play off. W znacznie trudniejszej sytuacji są goście z Gniezna, którzy po paśmie porażek uplasowali się na ostatniej pozycji klasyfikacji eWinner 1. Ligi, co na chwilę obecną oznaczałoby spadek do 2. Ligi Żużlowej.

Pierwszy mecz tych zespołów, który odbył się 17 kwietnia w Gnieźnie, H. Skrzydlewska Orzeł Łódź wygrała aż dwudziestoma punktami. Bez wątpienia obydwa zespoły mają ogromną motywację. Dla Orła jest to nie tylko pozostanie w najlepszej szóstce eWinner 1. Ligi, ale również obiecana przez rodzinę Skrzydlewskich premia w wysokości 50 tysięcy złotych. Gnieźnieński Start również ma o co walczyć, bo widmo spadku do 2. Ligi Żużlowej stało się dla tego zespołu już bardzo realne. Skoro Start nie poradził sobie z łódzkimi żużlowcami na własnym torze, to jeszcze trudniejsze może okazać się pokonanie przeciwników w ich domowym „orlim gnieździe”. Wywiezienie punktu bonusowego wydaje się być dla Gniezna prawie nieosiągalne, biorąc pod uwagę dwudziestopunktową przewagę Łodzian.

Jak podała dziś eWinner 1. Liga, Gnieźnianie wystąpili z prośbą do GKSŻ o przełożenie meczu z uwagi na problemy kadrowe na pozycji U24. Chodzi tu o wymuszoną absencję Szweda Philipa Hellström-Bängsa, który w tym samym terminie bierze udział w Mistrzostwach Europy Par do lat 19 w Rydze. Główna Komisja Sportu Żużlowego nie widzi jednak podstaw do przełożenia spotkania, ponieważ takowe musiałoby być motywowane konkretnym artykułem, a w tej sytuacji takich podstaw brak. Zatem Aforti Start Gniezno, osłabione czy nie, zmuszone jest pojechać w sobotnim meczu.

Czy gnieźnieński Start pomimo wewnętrznych utrudnień podejmie walkę na najwyższym poziomie? Czy podopieczni trenerów Michała Widery i Piotra Świderskiego ponownie wzlecą na wyżyny i na własnej Moto Arenie nie tylko wygrają, ale zdobędą również bonus? Odpowiedź na te i wszystkie inne pytania uzyskamy już jutro.

Reklamy

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. 6-go Sierpnia w Łodzi oraz przed telewizory do Canal+ Sport 5 i Canal+ Online. Początek transmisji o godzinie 16:10 – studio, początek meczu 16:30. Sędzią zawodów będzie Arkadiusz Kalwasiński, a komisarzem toru Tomasz Welc.

Awizowane składy:

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Brady Kurtz
10. Luke Becker
11. Norbert Kościuch
12. Marcin Nowak
13. Niels-Kristian Iversen
14. Mateusz Dul
15. Nikodem Bartoch

Aforti Start Gniezno:
1. Michael Jepsen Jensen
2. Ernest Koza
3. Szymon Szlauderbach
4. Oskar Fajfer
5. Antonio Lindbaeck
6. Marcel Studziński
7. Mikołaj Czapla

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×