Zapowiedź meczu Moje Bermudy Stal Gorzów – Unia Leszno

Na zakończenie długo wyczekiwanej pierwszej kolejki PGE Ekstraligi zmierzą się ze sobą jedne z najbardziej utytułowanych Polskich klubów. W zeszłym sezonie w tabeli zdecydowaną przewagę miała drużyna Byków, ale nie można zapomnieć o tym, że Stal Gorzów była jedyną drużyną, która pokonała Unie na swoim terenie. Z całą pewnością będzie to jedno z bardziej wyczekiwanych spotkań.

         Mecz odbędzie się w niedziele 14 kwietnia o godzinie 19:15 na Stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas niego na stadionie kibiców niestety nie będzie, ale transmisję będzie można obejrzeć na kanale nSport+.

         Zdaniem wielu właśnie ten mecz zasługuje na miano hitu kolejki, jest to spowodowane tym, że mimo iż rok temu to klub z Leszna dominował w lidze przez cały sezon, to zmiana w formacji juniorskiej z pewnością ich osłabi, a podczas okienka transferowego to Gorzów dokonał wzmocnień, wymieniając Kildemanda na Iversena. Duńczyk znalazł się w awizowanym składzie, ale mimo to najprawdopodobniej nie wystąpi w niedzielnym spotkaniu wskutek niewielkiego urazu, którego doznał na treningu.

         Na papierze zdecydowaną przewagę ma Unia Leszno, ale to drużyna z Gorzowa ma atut własnego toru, który rok temu dał im zwycięstwo, chociaż przez wszystkich byli skazywani na porażkę.

         O randze tego spotkania świadczy też ilość gwiazd, które wystąpią. Podczas niedzielnego meczu pojadą m.in. zawodnicy tacy jak: Sayfutdinow, Kołodziej, Pawlicki, Kasprzak i zwycięzca cyklu Grand Prix z zeszłego sezonu – Bartosz Zmarzlik. Żużlowcom obu klubów zostały dwa dni na treningi, a potem wszystko zweryfikuje tor. W ostatecznym rozrachunku wydaje się, że na ten moment szanse są bardzo wyrównane i obie drużyny będą wstanie wygrać.

foto źródło wyborcza.gorzów.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *