Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Czy Teterow będzie szczęśliwe dla Polaków? – Zapowiedź Grand Prix Niemiec w Teterow

Grand Prix

Autor: Łukasz Kachel

Czy Teterow będzie szczęśliwe dla Polaków? – Zapowiedź Grand Prix Niemiec

Już dziś zostanie rozegrana czwarta runda Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Po trzech latach przerwy zawody w Teterow wracają do kalendarza cyklu Grand Prix. Polscy kibice z pewnością liczą na powtórkę z 2019 roku, kiedy na szczycie podium stawał Maciej Janowski, a tuż obok niego na drugim miejscu gościł Bartosz Zmarzlik.

grand prix 2 1

Grand Prix Niemiec na Bergring Arenie odbędzie się po raz piąty w historii. Najlepiej do tej pory radził tam sobie Jason Doyle, który może pochwalić się średnią turniejową na poziomie 14 pkt. Polacy radzili sobie w Niemczech różnie. Zmarzlikowi nigdy nie udało się wygrać, ale w ostatnim turnieju ustąpił jedynie swojemu rodakowi – Maciejowi Janowskiemu.

Ten natomiast z roku na rok radził sobie coraz lepiej. Najpierw był 17, następnie 10, 7, aż w końcu triumfował na ziemi naszych sąsiadów. Patryk Dudek startował w Teterow dwukrotnie i za każdym razem odpadał w półfinale.

grand prix 1

Z kolei dla Pawła Przedpełskiego będzie to debiut na tym obiekcie. Miejscowi kibice dopingować będą swojego rodaka Kai Huckenbecka, który wystąpi z ”dziką kartą”. Niemiec notuje fantastyczne wyniki w eWinner 1. Lidze, czym z pewnością rozbudza nadzieje kibiców na pozytywny rezultat.

W kwalifikacjach ponownie najlepszy okazał się Bartosz Zmarzlik, który tym razem wybrał korzystny numer 13. Tuż za nim uplasował się Brytyjczyk – Robert Lambert, który wybrał numer 5, a trzeci był Maciej Janowski dla którego najkorzystniejszym wyborem wydawał się numer 4. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Daniel Bewley i Tai Woffinden.

grand prix

Czy Bartosz Zmarzlik zdoła powiększyć przewagę nad resztą stawki w klasyfikacji generalnej cyklu? A może Maciej Janowski powtórzy wynik z ostatniej rundy rozegranej w Teterow i obejmie fotel lidera? Odpowiedź poznamy już wieczorem. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18:30.

Lista startowa Grand Prix Niemiec w Teterow:

 1. Leon Madsen
 2. Max Fricke
 3. Anders Thomsen
 4. Maciej Janowski
 5. Robert Lambert
 6. Jack Holder
 7. Jason Doyle
 8. Fredrik Lindgren
 9. Tai Woffinden
 10. Kai Huckenbeck
 11. Patryk Dudek
 12. Martin Vaculik
 13. Bartosz Zmarzlik
 14. Daniel Bewley
 15. Mikkel Michelsen
 16. Paweł Przedpełski

Fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *