Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Przed nami HIT kolejki! Zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin.

Zapowiedź

Autor: Jagoda Burka

Przed nami HIT kolejki! Zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin.

W najbliższą niedzielę w ramach dziesiątej kolejki PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław podejmie na swoim domowym torze Motor Lublin. Pierwszy bieg rozpocznie się o godzinie 19:15. 

Koziołki poprzednie spotkanie obu drużyn wspominają na pewno na plus. Dobrze wykorzystali osłabioną brakiem Tai’a Woffinden’a Betard Spartę i zwyciężyli 52:38. Zdecydowanym liderem Motoru był Mikkel Michelsen, który w pięciu startach zdobył dwanaście punktów i dwa bonusy. 

Obie ekipy można definitywnie nazwać bardzo mocnymi. Wrocławianie są w gazie i nie zostawiają jeńców. Ich ostatnie mecze to zdecydowane wygrane. Jednak w ostatnich tygodniach pech nie opuszcza Spartan – najpierw upadek Tai’a Woffinden’a na treningu, później wypadek Macieja Janowskiego w lidze szwedzkiej, a w poniedziałek bardzo groźnie wyglądająca kraksa Gleb’a Chugunov’a w finale Złotego Kasku. Lublinianie za to na swoim koncie mają dwie przegrane, jeden remis i siedem wygranych. Z pewnością drużyna z lubelskiego będzie chciała utrzymać taki wynik i pokusić się o kolejne punkty. 

Niedzielne spotkanie na pewno dostarczy nam ogrom emocji, gdyż w obu drużynach widać siłę i chęć walki o najwyższe cele. Betard Sparta Wrocław ma 16 punktów i jest aktualnie liderem przejściowej tabeli, a Motor Lublin traci do Spartan tylko trzy punkty. Pamiętajmy także, że w grę wchodzi punkt bonusowy. 

Czy Spartanie wysoko wygrają kolejne spotkanie z rzędu? A może Motor Lublin pokaże swoją siłe i zwycięży we Wrocławiu? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w niedzielę. Transmisja od 18:45 na nsport+. 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:

 • 9. Tai Woffinden 
 • 10. Dan Bewley 
 • 11. Artem Laguta
 • 12. Gleb Chugunov 
 • 13. Maciej Janowski 
 • 14. Michał Curzytek 
 • 15. Przemysław Liszka

Motor Lublin

 1. Grigorij Laguta 
 2. Mark Karion 
 3. Jarosław Hampel 
 4. Krzysztof Buczkowski 
 5. Mikkel Michelsen 
 6. Wiktor Lampart 
 7. Mateusz Cierniak 

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *