Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Zaległy mecz 1. kolejki. Start Gniezno zmierzy się z Orłem Łódź

Zaległy mecz

Autor: Jakub Żak

Zaległy mecz 1. kolejki. Start Gniezno zmierzy się z Orłem Łódź

W końcu czas na długo wyczekiwany mecz 1. kolejki eWinner 1. Ligi pomiędzy Aforti Startem Gniezno a Orłem Łódź, który odbędzie się w najbliższy piątek o 16:30, chociaż pierwotnym terminem był początek kwietnia.

Spotkanie miało być inauguracją ligi, ale niesprzyjające okoliczności sprawiły, że będzie można rozegrać je dopiero teraz. Najpierw na drodze stanął COVID-19, którym zaraziło się dwóch zawodników gospodarzy, potem mecz odwołano po tym, jak dwóch juniorów Orła ucierpiało podczas wypadku komunikacyjnego w drodze do Gniezna. Jakiś czas temu to starcie zostało ponownie przełożone, a powodem były opady deszczu i zły stan toru.

Ostatnie mecze zawodników Startu z pewnością nie napawają kibiców optymizmem, a zwłaszcza porażka z Polonią Bydgoszcz na własnym torze. Tamto spotkanie pokazało jednak, że zespół ma dość mocny trzon, bo Lahti, Fajfer i Jakobsen radzili sobie bardzo dobrze, a dodatkowo do składu Gnieźnian wraca Peter Kildemand, którego dyspozycja może być kluczowa przy ostatecznym wyniku.

Dla Orła Łódź nie będzie to łatwe starcie, mimo że w tabeli ma 1 punkt przewagi nad drużyną z Gniezna. W tym sezonie Łodzianie przeplatają świetne mecze z przeciętnymi lub po prostu słabymi, ale na wyjazdach potrafią postawić się rywalom, tak jak na przykład ostatnio w Ostrowie, gdzie zremisowali z Arged Malesą.

Spotkanie zapowiada się interesująco, bo obie ekipy są na podobnym poziomie i naprawdę ciężko wskazać tu faworyta, co tylko pokazuje jak wyrównana i emocjonująca jest obecnie 1. Liga.

Składy awizowane:

Orzeł Łódź (goście):

Aforti Start Gniezno (gospodarze):

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *