Za nami akcja wspierająca Maksyma Drabika

Podczas meczu półfinałowego pomiędzy Betard Spartą Wrocław a Moje Bermudy Stalą Gorzów odbyła się akcja #MuremZaMaksem. Jej celem było wsparcie żużlowca, który przypomnijmy nadal czeka na wyrok w sprawie złamania przepisów antydopingowych. 


Przed meczem grupa kibiców, przy wsparciu WTS’u rozłożyła plakaty z numerem 133, z którym w zawodach indywidualnych startuje Drabik. W okolicach stadionowej pergoli można było napisać kilka słów od siebie na transparencie, który trafi w ręce Maksyma. Po siódmym biegu odbył się punkt kulminacyjny zdarzenia. Na trybunach Stadionu Olimpijskiego pojawiła się kartoniada ze wspomnianych wcześniej plakatów i banery z głównym mottem.

Akcję wsparł klub, który zamieścił o tym kilka wpisów na Facebooku, ale i tacy zawodnicy jak Maciej Janowski, Gleb Chugunov czy Przemysław Liszka, a do całego przedsięwzięcia odniósł się główny zainteresowany. Przypomnijmy, że Maksym od kilku miesięcy nie był aktywny na swoich mediach społecznościowych. “… dziękuje ❤️. Taka inicjatywa, a w niej zawarte dobro oraz empatia umożliwia mi spojrzenie na ,,świat” z innej perspektywy. Maksym#133 – napisał na Instagramie 22-latek, dołączając przy tym zdjęcie kibiców. 

fot. Sonia Kaps

One Reply to “Za nami akcja wspierająca Maksyma Drabika”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *