Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Wyróżnienie dla Nigela Pearsona. British Speedway przyzna nagrodę jego imienia

Wyróżnienie dla

Autor: Sebastian Krauz

Wyróżnienie dla Nigela Pearsona. British Speedway przyzna nagrodę jego imienia

British Speedway uhonoruje legendarnego dziennikarza i pisarza Nigela Pearsona podczas poniedziałkowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii w Sports Insure. SB przyzna specjalną nagrodę jego imienia, o której przyznaniu zdecydują kibice.

Przypominamy, że Pearson zmarł nagle 15 kwietnia 2022. Pearson był niezwykle popularną i rozpoznawalną osobowością w świecie speedwaya, zwłaszcza na Wyspach, a w sezonie 2022 miał być głównym komentatorem cyklu Grand Prix w Wielkiej Brytanii. Popularność i rozpoznawalność dziennikarza skłoniła British Speedway do uhonorowania jego osoby.

Podczas poniedziałkowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii w Sports Insure kibice będą mieli możliwość oddania głosu na zwycięzcę inauguracyjnej nagrody Nigela Pearsona, która po spotkaniu zostanie wręczona żużlowcowi którego kibice uznają za najbardziej rozrywkowego podczas zawodów. Wybór takiego sposobu uhonorowania dziennikarza wynika z tego, że wybory te zawsze były jednym z ulubionych wydarzeń Nigela. Jak mówią jego najbliżsi współpracownicy, szczególnie podobały mu się historie „słabszych”, takie jak pamiętny wyścig między nieżyjącym już Dannym Ayresem i Chrisem Harrisem w 2019 roku.

Po poniedziałkowym 20 biegu, czterech kandydatów zostanie nominowanych do nagrody, a kibice będą mogli głosować w ankiecie na Twitterze na najbardziej rozrywkowego zawodnika wieczoru. Ogłoszenie kandydatów zostanie odbędzie się na stadionie i na kanałach mediów społecznościowych BSP, a głosowanie zakończy się przed prezentacjami po Finale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×