Żużel - Best Speedway Tv: Najnowsze Aktualności i Wiadomości

Przejdź do treści
Aktualności

Hans Nielsen odejdzie z kadry Dani po finałach Speedway of Nations

Hans Nielsen

Autor: Sebastian Krauz

Hans Nielsen odejdzie z kadry Dani po finałach Speedway of Nations

W sobotę w Vojens czeka nas finał Speedway of Nations w którym wystąpi Dania, która jest gospodarzem tegorocznej imprezy. Po zawodach Duńczycy będą jednak zmuszeni znaleźć nowego szkoleniowca dla kadry. Z pracy po SoN zrezygnuje bowiem Hans Nielsen. Utytułowany szkoleniowiec poinformował o swojej decyzji w rozmowie z organizatorami imprezy.

Nielsen to były duński żużlowiec, dwudziestodwukrotny mistrz świata na żużlu w różnych konkurencjach, w tym 4-krotny indywidualnie, 11-krotny drużynowo, 7-krotny w parze. W Polsce ścigał się w barwach Motoru Lublin oraz Polonii Piła.

– Moje życie ciągle kręci się wokół żużla. Mogę być dumny ze swojej kariery jako zawodnik i jako trener. Jednak poczułem, że to odpowiedni moment, aby odpuścić z roli szkoleniowca kadry, póki pasja do żużla nadal się we mnie tli – powiedział Hans Nielsen podczas rozmowy z mediami SON.

Hans Nielsen szkoleniowcem reprezentacji Dani był przez ostatnie sześć lat. W tym okresie jednak nie zdobył z reprezentacją większych sukcesów. Federacja Danii przyjęła rezygnację Hansena.

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×