Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wygrana Orła i bieg na 5:0 – podsumowanie meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Aforti Start Gniezno

Wygrana Orła

Autor: Edyta Wojdeł

Wygrana Orła i bieg na 5:0 – podsumowanie meczu H. Skrzydlewska Orzeł ŁódźAforti Start Gniezno

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź wygrywa mecz na domowym torze i zgarnia bonus, a Aforti Start Gniezno coraz bardziej zbliża się do bram 2. Ligi Żużlowej.

Sobotnim popołudniem 16.07 na łódzkiej Moto Arenie odbyło się rewanżowe spotkanie H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Aforti Start Gniezno. Pierwsze spotkanie tych drużyn w Gnieźnie zakończyło się wynikiem 35:55 i tym razem zawodnikom z Gniezna nie udało się odnieść tak potrzebnego im triumfu. Pomimo słabszego początku łódzkie Orły zdominowały gości na własnym torze i odniosły kolejne zwycięstwo w stosunku 52:37.

Tego dnia pogoda w Łodzi nie rozpieszczała. Większe opady deszczu przed meczem oraz drobne w jego trakcie sprawiły, że spotkanie Orła ze Startem nabrało dość znacznego tempa. Ku radości kibiców udało się jednak odjechać cały mecz.

Łodzianie pierwszą serię startów na domowym torze rozpoczęli od porażki 1:5. Był to pierwszy i za razem ostatni triumf Aforti Start Gniezno w tym meczu. Można przypuszczać, że tor po opadach po prostu zaskoczył gospodarzy i musieli oni odszukać odpowiednie ustawienia, co nie zajęło im zbyt wiele czasu, bo już w trzecim biegu rozpoczęli pasmo zwycięstw. Dzięki czemu na koniec tej rundy doprowadzili do remisu.

Bardzo nietypowo rozpoczęła się druga seria biegów. W biegu piątym żużlowcy H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, Marcin Nowak i Norbert Kościuch, już na pierwszym łuku wyszli na prowadzenie. Walkę z nimi postanowił podjąć Oskar Fajfer i przez moment nawet udało mu się rozdzielić łódzkich zawodników. Niestety na drugim łuku trzeciego okrążenia wyniósł się bardzo na zewnętrzną, stracił panowanie nad motocyklem, a w końcowym rezultacie spadł z niego, uderzając w bandę.

Bieg został przerwany, a żużlowiec gnieźnieńskiego Startu wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie tego biegu, prawie w tym samym miejscu, upadek zanotował Szymon Szlauderbach, który również został wykluczony. W efekcie tych zdarzeń bieg powtórzono po raz trzeci, a udział wzięli w nim jedynie zawodnicy Orła Łódź, dzięki czemu zakończył się on dość nietypowym wynikiem 5:0. Dalej do końca tej serii wygrywali gospodarze.

Od początku trzeciej tury startów aż do końca meczu wszystkie biegi zakończone zostały remisem. Dobre ustawienia odnaleźli Michael Jepsen Jensen, który zdobył w sumie w całym meczu najwięcej oczek ze wszystkich zawodników (12 pkt), oraz Antonio Lindbäck, ale nie wystarczyło to, by chociaż raz pokonać łodzian. Nawet gdy reprezentanci Gniezna w ramach rezerwy taktycznej, w jednym z biegów, mieli okazję jechać razem.

W rezultacie całego meczu H. Skrzydlewska Orzeł Łódź, nie tylko odniosła satysfakcjonujące zwycięstwo, ale również zgarnęła bonus, co znacząco przybliża łódzkich żużlowców do wejścia do fazy play off.

Warto zauważyć, że swoją złą passę przerwał dziś Brady Kurtz, który w ostatnim czasie w biegach nominowanych notował serię niepowodzeń – nie tylko w polskiej lidzie, ale także w zagranicznych. Pierwszy raz od dłuższego czasu dojechał jako pierwszy do mety w biegu piętnastym. Zawodnik łódzkiego Orła zdobył łącznie 11 punktów. Miejmy nadzieję, że pech nie powróci, a łódzkiemu Kangurowi będzie szło już tylko lepiej i lepiej.

Mile kibiców zaskoczył dziś również Mateusz Dul. Pomimo, iż w biegu młodzieżowym do mety dojechał jako ostatni. W ósmym biegu za plecami przywiózł nie tylko zawodników drużyny przeciwnej, Oskara Fajfera i Szymona Szlauderbacha, ale również kolegę z drużyny – Nielsa Kristiana Iversena, który przez cały wyścig, będąc na drugiej pozycji sumiennie pilnował, by młody Orzeł zdołał dowieźć trzy punkty.

Wyniki spotkania H. Skrzydlewska Orzeł Łódź – Aforti Start Gniezno (52:37):

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź (52 pkt)
9. Brady Kurtz (1, 3, 2, 2, 3) 11 pkt
10. Luke Becker (3, 2, 1, 2, 1) 9 pkt
11. Norbert Kościuch (0, 3, 1, 2, 2,) 8pkt
12. Marcin Nowak (1, 2, 2, 1) 6 pkt
13. Niels Kristian Iversen (3, 3, 2, 1, 0) 9 pkt – rajder meczu
14. Mateusz Dul (0, -, 3) 3 pkt
15. Nikodem Bartoch (3, 1, -) 4 pkt
16. Aleksander Grygolec (1, 1) 2 pkt

Afarti Start Gniezno (37 pkt)
1. Michael Jepsen Jensen (2, 2, 3, d, 3, 2) 12 pkt
2. Ernest Koza (0, 0, -, -) 0 pkt
3. Szymon Szlauderbach (3, w, 0, -, 0) 3 pkt
4. Oskar Fajfer (2, w, 1, 3, 0, 3) 9pkt
5. Antoni Lindbäck (2, 1, 0, 3, 3, 1) 10 pkt
6. Marce Studziński (2, 0, 0, 0) 2 pkt
7. Mikołaj Czapla (1, d, -) 1 pkt
8. Jędrzej Chmura – ns

fot. Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×