Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wychowanek Stali Gorzów z rocznym wypożyczeniem do 1. Ligi Żużlowej. Zasili szeregi jednego z faworytów rozgrywek

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Krzysztof Choroszy

Wychowanek Stali Gorzów z rocznym wypożyczeniem do 1. Ligi Żużlowej. Zasili szeregi jednego z faworytów rozgrywek

Stal Gorzów w składzie na przyszły sezon będzie miała nowego zawodnika do lat 24, Jakuba Miśkowiaka. Oznacza to, że musieli oni podziękować swojemu wychowankowi, Wiktorowi Jasińskiemu, który ustąpi miejsca byłemu mistrzowi świata juniorów. Wiemy już oficjalnie co dalej z losami 23-latka.

W piątkowe przedpołudnie Stal Gorzów w swoich mediach społecznościowych poinformowała, że Wiktor Jasiński odejdzie z zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia. Potwierdziły się informację, co do nowego zespołu wychowanka gorzowian, którym zostanie Ostrovia Ostrów Wielkopolski, jeden z faworytów 1. Ligi Żużlowej.

Na temat transferu młodego zawodnika głos zabrał prezes gorzowskiej Stali. Waldemar Sadowski powiedział, że jest to dobry krok do zawodnika, gdyż otrzyma on szansę na regularne starty w lidze. Szef klubu z Gorzowa wierzy w progres Jasińskiego na wypożyczeniu w Ostrowie.

– Jesteśmy przekonani, że jest to dobry krok, który pozytywnie wpłynie na rozwój Jego żużlowej kariery. Regularne starty to w tej chwili priorytet dla Wiktora. Wierzę, że wróci do nas mocniejszy. To bardzo utalentowany i bardzo perspektywiczny żużlowiec – mówił Sadowski dla mediów klubowych.

Dla Wiktora Jasińskiego poprzedni sezon nie był najlepszy, miał on jednak przebłyski dobrej dyspozycji, kiedy przywoził bardzo cenne punkty dla swojej drużyny. Teraz w 1. Lidze Żużlowej będzie miał szansę na jeszcze większy progres i większe zdobycze punktowe dla faworyta rozgrywek z Ostrowa.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *