Żużel - Best Speedway Tv

Start rundy rewanżowej - Wybrzeże zmierzy się z Orłem [Zapowiedź] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wybrzeże

Start rundy rewanżowej – Wybrzeże zmierzy się z Orłem [Zapowiedź]

Start rundy rewanżowej – Wybrzeże zmierzy się z Orłem [Zapowiedź]

Rusza runda rewanżowa 1 ligi żużlowej, a w ósmej kolejce dojdzie w Gdańsku do rewanżowego spotkania między miejscowym Wybrzeżem a Orłem Łódź. Tydzień temu na Moto Arenie lepsi okazali się łodzianie, wygrywając 51:38, i w Gdańsku celem minimum Orła będzie punkt bonusowy.

31945129 2004955276200249 5232053078936518656 n

Gdańszczanom natomiast bardzo potrzebne są ligowe punkty, bo póki co zgromadzili ich jedynie dwa, co owocuje ostatnim miejscem w tabeli. Jeśli marzą o pozostaniu na zapleczu Ekstraligi muszą zacząć punktować już w meczu z Orłem.

Trener Michał Widera w rozmowie z klubowymi mediami nawiązał do zeszłotygodniowego starcia, nie kryjąc optymizmu przed meczem w Gdańsku:
„Wreszcie drużyna pojechała tak, jak powinna. Wygrana byłaby jeszcze wyższa, gdyby nie parę błędów naszych zawodników. (…) Jest to jednak dobry prognostyk na najbliższe zawody. Nie jedziemy do Gdańska z minimalnym planem dotyczącym zdobycia bonusowego punktu. Jedziemy tam zwyciężyć. Jest to w naszym zasięgu” – powiedział szkoleniowiec łodzian.

W składach awizowanych obydwu drużyn znajdują się ci sami zawodnicy co przed tygodniem, a jedynie gospodarze dokonali kosmetycznych zmian w awizowanym ustawieniu, przypisując zawodnikom nieco inne numery startowe.

Orzeł Łódż:

 1. Norbert Kościuch
 2. Marcin Nowak
 3. Brady Kurtz
 4. Luke Becker
 5. Niels Kristian Iversen
 6. Mateusz Dul
 7. Aleksnder Grygolec
  8.

  Wybrzeże Gdańsk:

  9. Adrian Gała
  10. Rasmus Jensen
  11. Jakub Jamróg
  12.Viktor Trofimow
  13. Timo Lahti
  14. Miłosz Wysocki
  15. Kamil Marciniec
  16.

fot. Natalia Gotter

Zostaw komentarz

0/100

×