Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Speedway 2. Ekstraliga

Wybrzeże zdziwione, Kolejarz uspokaja. Oświadczenia klubów nt. odmowy przyznania licencji

Wybrzeże

Autor: Jakub Bielak

Wybrzeże zdziwione, Kolejarz uspokaja. Oświadczenia klubów nt. odmowy przyznania licencji

Wybrzeże Gdańsk oraz Kolejarz Opole wydały oświadczenia dotyczące odmowy przyznania licencji na starty w sezonie 2023 przez GKSŻ. W Gdańsku przekazali kibicom, że cała sytuacja to jedno wielkie nieporozumienie, natomiast w Opolu zapewnili, że wszelkie nieprawidłowości zostaną uregulowane.

Treść oświadczenia Wybrzeża Gdańsk z oficjalnej strony internetowej klubu:

“Zarząd GKŻ Wybrzeże ze zdziwieniem przyjął decyzję Komisji Licencyjnej o odrzuceniu wniosku licencyjnego, jednakże pozostaje spokojny o start drużyny w rozgrywkach ligowych w sezonie 2023.

Wbrew pojawiającym się spekulacjom, głównym powodem odrzucenia wniosku licencyjnego GKŻ Wybrzeże są nieścisłości formalne wynikające prawdopodobnie z błędów w komunikacji pomiędzy Klubem a Komisją Licencyjną. Sytuacja jest obecnie wyjaśniana, jednakże niezależnie od rozstrzygnięcia, GKŻ Wybrzeże skorzysta z procedury odwoławczej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Sławomir Knop deklaruje zakończenie jakiejkolwiek współpracy. Czy to definitywny koniec Rawicko-Leszczyńskiej przyjaźni?!

Jednocześnie Zarząd Klubu pragnie zdementować pojawiające się informacje o zadłużeniu wobec Viktora Trofimova w kwocie niespełna 100 tysięcy złotych, które miałoby być przyczyną odmowy ze strony Komisji Licencyjnej. 

Reklamy

Zarząd GKŻ Wybrzeże rozumie obawy kibiców o los Klubu, w obliczu dzisiejszej decyzji, jednakże jest przekonany, że sytuacja zostanie w najbliższym czasie unormowana”.

Gdańszczanie nie przyznali się więc do żadnych nieprawidłowości, a całe nieporozumienie wynika z „błędów w komunikacji pomiędzy Klubem a Komisją Licencyjną”. Klub jednocześnie zdementował informacje o rzekomym zadłużenie w stosunku do Viktora Trofimova. Oświadczenie to raczej nie uspokoiło kibiców. Główna Komisja Sportu Żużlowego raczej nie odmawia przyznania licencji z powodu błędów komunikacyjnych z klubem.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Kolejarz Opole podszedł do sprawy zdecydowanie inaczej. W treści oświadczenia możemy przeczytać, że istnieją dwa powody nieprzyznania licencji. Są nimi braki w dokumentacji rozliczeń ZUS i US, a także opóźnienia wypłat dla zawodników za sezon 2022. Kibice zostali jednak zapewnieni, że ligowe ściganie w Opolu nie zniknie. Poniżej treść oświadczenia za oficjalną stroną klubu:

“Zdajemy sobie sprawę, iż wielu z Was z ogromnym zaniepokojeniem przyjęło odmowną decyzję Zespołu ds. Licencji w sprawie przyznania Klubowi TS Kolejarz Opole licencji na starty w sezonie 2023 w 2 Lidze Żużlowej. Pragniemy jednak zapewnić – żużel w wydaniu ligowym w sezonie 2023 z Opola nie zniknie. Decyzja odmowna jest wynikiem dwóch czynników.

Pierwszym z nich są braki w dokumentacji dotyczącej rozliczeń z ZUS i US, które zostaną uzupełnione w najbliższych dniach. Drugi czynnik był znacznie poważniejszy i dotyczył kwestii związanych z rozliczeniem startów zawodników w sezonie 2022. Jest faktem bezsprzecznym, iż ostatnie płatności względem zawodników zostały dokonane po terminie wyznaczonym regulaminem, co wynika z opóźnień w transzach wpływających od naszych Partnerów. Sytuacja ekonomiczna nie jest łatwa i podchodzimy do niej ze zrozumieniem, w końcu bez naszych Partnerów speedway w Opolu nie może istnieć. W

obecnej chwili wszelkie zobowiązania Klubu są już uregulowane, stosowne oświadczenia zostały przesłane do Głównej Komisji Sportu Żużlowego i uzyskaliśmy zapewnienie, że w procesie odwoławczym władze polskiego żużla wyciągną do Klubu pomocną dłoń. Szanowni Państwo pragniemy jeszcze raz podkreślić – w sezonie 2023 wszyscy spotkamy się na W2 i będziemy wspólnie przeżywać ligowe emocje”

Jeśli wierzyć klubowym oświadczeniom, zarówno Wybrzeże, jak i Kolejarz powinny bez problemu przebrnąć przez proces odwoławczy i wystartować w sezonie 2023. 

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×