Żużel - Best Speedway Tv

Sławomir Knop deklaruje zakończenie jakiejkolwiek współpracy. Czy to definitywny koniec Rawicko-Leszczyńskiej przyjaźni?! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Knop

Sławomir Knop deklaruje zakończenie jakiejkolwiek współpracy. Czy to definitywny koniec Rawicko-Leszczyńskiej przyjaźni?!

Sławomir Knop deklaruje zakończenie jakiejkolwiek współpracy. Czy to definitywny koniec Rawicko-Leszczyńskiej przyjaźni?!

Zawrzało mocno na froncie dwóch niegdyś zaprzyjaźnionych klubów. Ośrodki z Rawicza i Leszna prowadziły niegdyś całkiem udaną i owocną współpracę. Jednakże odkąd każdy z klubów obrał własną drogę, a zarządzanie rawickim ośrodkiem spoczęło w rękach Sławomira Knopa, relacje uległy zdecydowanemu pogorszeniu.

Sławomir Knop jest bez wątpienia jedną z bardziej kontrowersyjnych postaci, jeśli mowa o prezesach polskich klubów żużlowych. Bezpośredniość, konkret i częste nie przebieranie w słowach, to tylko część z dość charakterystycznych cech prezesa Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz.

Ostatnio na łomach Tygodnika Żużlowego Knop skomentował temat długów Rawicza wobec sąsiadującej FOGO Unii Leszno. Prezes z Rawicza był mocno zażenowany faktem, iż Leszczynianie zamiast nad budową składu, koncentrują się na finansowych niedopowiedzeniach z kolegami zza miedzy.

Sławomir Knop znacząco podkreślał, iż nie był świadom tego, że leszczyński klub wystawił dla jego pobratymców z Kolejarza fakturę za bilety na tegoroczne pierwsze mecze Unii. Według prezesa z Rawicza tego rodzaju rozliczenia nigdy wcześniej nie miały miejsca. Dług wynosił w tym wypadku jedyne 1200 złotych, ale jak zaznaczył Knop, działacze z Leszna skierowali z tego tytułu pismo do Polskiego Związku Motorowego.

Stosunkowo błaha według Sławomira Knopa sprawa rozeszła się aż o wniosek o odebranie licencji rawickiemu ośrodkowi. Prezes Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz dług oczywiście uregulował, więc dalszych konsekwencji nie będzie. Jednakże całą zaistniałą sytuację podsumował słowami „Niech się od nas odczepią”, co zdecydowanie nie wróży dobrze dalszym rawicko-leszczyńskim relacjom.

Bezpośredni jak zawsze Knop w rozmowie dodał również, że w jego opinii nie tak powinno traktować się okoliczny klub z niższej ligi i jest to wina ludzi, którzy sprawują pieczę nad leszczyńskim ośrodkiem żużlowym. Prezes Kolejarza prorokował również, iż podejście działaczy z Leszna odbije się na całym klubie oraz jego kibicach. Jego zdaniem zawodnicy już nie mają ochoty reprezentować Byków. Sławomir Knop zadeklarował również całkowite zakończenie jego wsparcia wobec Unii, a w jego mniemaniu było ono niemałe.

Reklamy

Jak zwykło się mawiać „od miłości do nienawiści tylko krok” i wygląda na to, że z perspektywy Rawiczan, w tym wypadku, ten decydujący krok wykonało Leszno. Teraz każdy z klubów powinien jednak skupić się na swojej klasie rozgrywkowej i przygotowaniach do kolejnego sezonu.

MAGAZYN ONLINE – BEST SPEEDWAY TV

fot. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz Facebook

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×