Żużel - Best Speedway Tv

Transfery żużlowe. Wybrzeże prawie skompletowało skład | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wybrzeże

Transfery żużlowe. Wybrzeże prawie skompletowało skład

Transfery żużlowe. Wybrzeże prawie skompletowało skład

Przed rozpoczęciem sezonu 2021 Wybrzeże było jednym z kandydatów do awansu. Wszystko jednak zweryfikował tor, a klub musiał zadowolić się 4. miejscem. Dzisiaj Gdańszczanie zaprezentowali siedmiu zawodników, którzy w przyszłym sezonie będą rywalizować w eWinner 1. Lidze i podobnie, jak rok temu, tym razem również wygląda to dość imponująco.

O dwóch nazwiskach wiedzieliśmy od dawna, mowa tu o liderach drużyny z poprzedniego sezonu. Wiktor Kułakow i Jakub Jamróg zdecydowanie spisali się w zespole z Gdańska i szybko przedłużyli swoje kontrakty. Teraz wiemy już, że w klubie pozostaną również Rasmus Jensen i Piotr Gryszpiński.

Oczywiście nie brakuje również nowych twarzy. Do Wybrzeża z Polonii Bydgoszcz udał się Polski senior Adrian Gała, który po niezbyt udanym sezonie postanowił zmienić środowisko. Popularny “Henio” z pewnością będzie chciał wrócić do formy z lat 2017-2019, gdy jako zawodnik Startu Gniezno robił świetne wyniki w 1. Lidze. Ostatnie 2 lata były w jego wykonaniu nieco gorsze, ale to wciąż młody zawodnik, który mimo swojego wieku ma spore doświadczenie. Warto również podkreślić fakt, że w zeszłym sezonie przez dość długi czas zmagał się z kontuzją.

Kolejnym ważnym transferem ekipy z Gdańska jest sprowadzenie zawodnika U24. W poprzednim sezonie kilku żużlowców Wybrzeża miało taki status, ale żaden z nich nie spełnił oczekiwań, co było sporym osłabieniem formacji seniorskiej. Teraz Gdańszczanie postawili na pewniejszego zawodnika, a konkretnie na Wiktora Trofimowa. 22-latek w zeszłym roku przestał być juniorem i dołączył do ROW-u Rybnik, gdzie radził sobie całkiem dobrze. Mimo wszystko klub z Górnego Śląska postawił na Patryka Wojdyłę. Ukrainiec z polskim obywatelstwem jako “Rekin” odjechał 16 spotkań i zgromadził w nich średnią 1,500.

W związku z tym, że Gryszpiński skończył już wiek juniorski, a Szczotka wrócił do Gorzowa, Wybrzeże potrzebowało nowych młodzieżowców. Pierwszym z nich jest Kamil Marciniec, który do Gdańska przychodzi z Apatora Toruń. W zeszłym sezonie nie miał zbyt dużo okazji do startów, więc ciężko stwierdzić, czego można się po nim spodziewać.

Do Gdańska w tym okienku ma trafić jeszcze trzech zawodników, dwóch juniorów i jeden żużlowiec U24. Na razie formacja seniorska wygląda nieźle. Dobrym ruchem ze strony Wybrzeża było zachowanie kluczowych zawodników, ciekawy jest również transfer Wiktora Trofimowa, który zapewne zapełni lukę na pozycji U24. Dużo teraz zależy teraz od tego, kto dołączy do Kamila Marcińca na pozycjach młodzieżowych.

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

0/100

×