Żużel - Best Speedway Tv

Adrian Gała i Michał Widera pożegnali swoje kluby | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Adrian Gała

Adrian Gała i Michał Widera pożegnali swoje kluby

Adrian Gała i Michał Widera pożegnali swoje kluby

W eWinner 1. Lidze, oraz w 2. Lidze Żużlowej sezon wciąż trwa, ale większość zespołów zakończyła już zmagania ligowe, więc sporo klubów ogłasza już składy na przyszły sezon. W czwartek jednak znany zawodnik, oraz trener sportu żużlowego podziękowali swoim klubom za współpracę i ogłosili odejście.

Adrian Gała w zeszłym roku opuścił Gniezno i stał się zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Jako „Gryf” odjechał w tym sezonie 7 spotkań i zgromadził średnią biegową 1,58. Obecnie nie wiadomo, do jakiego klubu dołączy popularny „Henio”, ale na pewno nie będzie reprezentował ekipy z Bydgoszczy – „Chcę dzisiaj Wam wszystkim przekazać, iż kolejny sezon postanowiłem związać z nowym miejscem i nowym klubem. Oznacza to, że nie założę w kolejnym roku plastronu z Gryfem na piersiach, co nie przeszkadza mi życzyć Wam wszystkim – kibicom i działaczom Polonii, wielu sukcesów i realizacji planów” – oświadczył zawodnik w swoich mediach społecznościowych. Warto dodać, że Bydgoszczanie rozstali się również z Davidem Bellego i Vadimem Tarasienko, ale ogłosili już pierwsze kontrakty na przyszłym sezon.

Ze swoim klubem pożegnał się również Michał Widera. Stal Rzeszów w tym roku wygrała wszystkie mecze na domowym torze (oprócz walkoweru z Kolejarzem Opole), ale to okazało się za mało, by wejść do fazy play-off. Klub zakończył rywalizację na 5. miejscu, a dziś zespół oficjalnie rozstał się ze swoim szkoleniowcem – „Chcieliśmy serdecznie podziękować trenerowi Michałowi Widerze za ogromną pracę w sezonie 2021, za przygotowanie zespołu zarówno sportowo jak i organizacyjnie. Życzymy wielu sukcesów w życiu prywatnym oraz tych na arenie trenerskiej, a miano niepokonanej drużyny na domowym torze niech będzie miłą pamiątką po roku spędzonym w biało-niebieskich barwach” – czytamy na stronie internetowej RzTŻ-u.

fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×