Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wybrzeże na fali, Polonia w oddali… Zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Wybrzeże
Fot. Sonia Kaps

Autor: Wojciech Kamiński

Wybrzeże na fali, Polonia w oddali… Zapowiedź meczu Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Żużlowa niedziela obfituje w wiele ciekawych spotkań na wszystkich szczeblach rozgrywkowych. W tym miejscu skupimy się na pojedynku, który będzie miał miejsce w Bydgoszczy, w którym to bydgoska Abramczyk Polonia, podejmie Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Przed niedzielnym spotkaniem obydwie drużyny mają po 4 punkty meczowe i zajmują kolejno 3 i 4 miejsce w ligowej tabeli, warto dodać, że drużyna z Gdańska ma do odjechania mecz 4. kolejki z ROW-em Rybnik.

Żużel w telewizji. Gdzie zobaczymy niedzielne spotkania?

Podopieczni Ekrya Juźwiaka przyjadą do Bydgoszczy po bardzo dobrym występie w meczu wyjazdowym z Orłem Łódź. We wspomnianym spotkaniu, pomimo braku Michaela Jepsena Jensena, Nickolai Klindt i spółka wywalczyli 47 punktów, co przełożyło się na niespodziewaną wygraną. Gdańszczanie osiągnęli tak dobry wynik pomimo braku punktów płynących z formacji juniorskiej. Lukę w zdobyczy punktowej juniorów skutecznie wypełnili, wspomniany Nickolai Klindt oraz Mads Hansen, Keynan Rew i Daniel Kaczmarek. Na tę chwilę nie wiadomo czy na ul. Sportowej pojawi się MJJ, jednak pomimo tego gospodarze mogą się obawiać o wynik meczu, szczególnie jeżeli spojrzymy na ich ostatni mecz z Trans MF Landshut Devils.

Stawiana w roli jednego z faworytów rozgrywek Polonia Bydgoszcz odjechała fatalne zawody w bawarskim Landshut. Wracający po przerwie Daniel Jeleniewski nie zdobył żadnego punktu, a David Bellego zapunktował tylko w jednym wyścigu. Szaluderbach i Layger zdobyli odpowiednio 9 i 10 punktów, ale na tą zdobycz złożyło się po sześć wyjazdów na tor. Najjaśniejszym punktem bydgoszczan był Kenneth Bjerre, który wywalczył 13 oczek. Bezbarwny w tym spotkaniu był Wiktor Przyjemski, a kolejne słabe zawody odjechał drugi z juniorów Olivier Buszkiewicz.

Patrząc na formę drużyn w ostatnim czasie, można śmiał rzec, że czekają nas arcyciekawe zawody. Z jednej strony Polonia Bydgoszcz będzie chciała pokazać, że wynik w meczu z Landshut to wypadek przy pracy, a z drugiej Wybrzeże Gdańsk przyjedzie udowodnić, że wygrana w Łodzi to nie był przypadek, tylko bardzo dobra forma zespołu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Daniel Kaczmarek
2. Norbert Kościuch
3. Mads Hansen
4.
5. Nicolai Klindt
6. Seweryn Orgacki
7. Miłosz Wysocki
8.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Szymon Szlauderbach
11. David Bellego
12. Daniel Jeleniewski
13. Andreas Lyager
14. Wiktor Przyjemski
15. Olivier Buszkiewicz
16. Benjamin Basso

Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *