Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmuje osłabioną Abramczyk Polonię Bydgoszcz [Zapowiedź]

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Wojciech Kamiński

Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmuje osłabioną Abramczyk Polonię Bydgoszcz [Zapowiedź]

W niedzielę o 14:00 na Stadionie Żużlowym im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku rozegrane zostanie spotkanie 10. kolejki 1. Ligi Żużlowej pomiędzy miejscowym Zdunek Wybrzeżem a bydgoską Abramczyk Polonią. Obydwie drużyny rywalizowały dwa tygodnie temu na torze w Bydgoszczy, spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Gryfów” 49:41.

Czy Stal Gorzów przerwie zwycięską passę Betard Sparty? ebut.pl Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław [Zapowiedź]

W tamtym pojedynku, w zespole Eryka Jóźwiaka najskuteczniejszy był Nicolai Klindt, który w sześciu startach zgromadził 15 punktów, z kolei pośród podopiecznych Jacka Woźniaka najlepsi byli Wiktor Przyjemski i Andreas Lyager, którzy zdobyli kolejno 14 i 13+1 punktów. Gdańszczanie aktualnie zajmują piąte miejsce w tabeli, mając na koncie 7 punktów, a drużyna z Bydgoszczy miejsce drugie z 13 punktami.

W awizowanych składach, które zostały przekazane w czwartek, pod numerem piątym wpisany został Andreas Lyager, jednak jak podają oficjalne media bydgoskiego klubu, nie zobaczymy Duńczyka na owalu w Gdańsku. Podczas próby toru przed zawodami Tauron SEC w Częstochowie, Lyager poczuł ból w dłoni, która była wcześniej kontuzjowana i wycofał się z zawodów. Problemy zdrowotne ma również Daniel Jeleniewski, który po fatalnym wypadku w Poznaniu będzie pauzował 4-5 tygodni. W międzyczasie prezes Polonii, Jerzy Kanclerz ogłosił transfer Mateusza Szczepaniaka, który w obliczu kontuzji Lyagera i Jeleniewskiego powinien wskoczyć do składu na niedzielny mecz.

Patrząc na to, że bydgoszczanie wystąpią bez jednego ze swoich liderów i z Mateuszem Szczepaniakiem, którego forma jest dużą niewiadomą, ekipa z Gdańska może śmiało myśleć o walce nie tylko o zwycięstwo, ale także o punkt bonusowy. Głównym problemem drużyny z trójmiasta jest kapryśna dyspozycja zespołu, zawodnicy, którzy lepiej punktują w jednym meczu, w następnym notują spadek formy. Więc jeżeli wszyscy seniorzy pojadą na równym poziomie, to wywalczenie trzech punktów z przetrzebioną kontuzjami Polonią nie powinno stanowić problemu.

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1. Kenneth Bjerre
2. Bartosz Nowak
3. Szymon Szlauderbach
4. David Bellego
5. Andreas Lyager
6. Wiktor Przyjemski
7. Olivier Buszkiewicz
8. Benjamin Basso

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Daniel Kaczmarek
10. Nicolai Klindt
11. Keynan Rew
12. Michael Jepsen Jensen
13. Oskar Kołak
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki
16.

Godzina rozpoczęcia: 14:00 | Transmisja: 13:30 Canal+Sport 5.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *