Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wybrzeże Gdańsk jedzie na obóz do Władysławowa. Cel wyjazdu jest jeden

Wybrzeże Gdańsk
fot. Patrycja Sobiech

Autor: Jakub Bielak

Wybrzeże Gdańsk jedzie na obóz do Władysławowa. Cel wyjazdu jest jeden

Kolejne zespoły żużlowe ogłaszają swoje plany na koniec lutego oraz początek marca. Wiele z nich wybiera się na zgrupowania do ciepłych krajów, natomiast w Gdańsku postanowiono nie szukać daleko. Żużlowcy zbiorą się w oddalonym o nieco ponad 60 kilometrów Władysławowie.

Wybrzeże Gdańsk jedzie na obóz – celem integracja

Choć oczywiście podczas obozu nie zabraknie zajęć sportowych, to głównym celem zgrupowania jest zintegrowanie drużyny. Tak przynajmniej podchodzi do tego szkoleniowiec Eryk Jóźwiak.

W planach mamy zajęcia na macie judo, treningi biegowe i w siłowni, testy sprawnościowe oraz zajęcia na pływalni, a także odnowę biologiczną. Pogramy też w halową odmianę piłki nożnej i w tenisa stołowego. Nasi zawodnicy są profesjonalistami, do sezonu przygotowują się od tygodni we własnym zakresie, czy jak w przypadku naszej młodzieży, także z trenerem klubowym. Zgrupowanie ma na celu przede wszystkim zintegrowanie drużyny, budowę relacji oraz omówienie kwestii organizacyjnych – mówi Jóźwiak dla portalu trojmiasto.pl

Poprzednie zgrupowania pomogły nam scalić grupę i stworzyliśmy sobie naprawdę fajne środowisko do pracy w sezonie. Jestem przekonany, że i tym razem będzie podobnie – dodaje.

Integracja to ważny aspekt dla gdańskiego zespołu. Wszak z seniorskiego zestawienia w stosunku do sezonu 2023 pozostał jedynie Nicolai Klindt. Do kapitana drużyny dołączył jego rodak Niels-Kristian Iversen, a także Krzysztof Kasprzak. To ta doświadczona trójka ma liderować gdańszczanom. Oprócz nich w kadrze znajdują się również Mateusz Tonder oraz Tom Brennan. Formację młodzieżową tworzą Bartosz Tyburski, Miłosz Wysocki oraz Eryk Kamiński. Ten ostatni skończy 16 lat u progu sezonu.

297992085 475292424598360 2400398940159788967 n
Fot. Sonia Kaps
Gdańsku
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *