bstv 1536x162 4 1024x108 1
Wrocław wygrywa, bonus zostaje w Lublinie. Relacja z meczu Betard Sparta Wrocław - Motor Lublin 51:39 4

Wrocław wygrywa, bonus zostaje w Lublinie. Relacja z meczu Betard Sparta Wrocław – Motor Lublin 51:39

Cóż to było za spotkanie! Po zaciętej walce Betard Sparta Wrocław wygrywa z Motorem Lublin 51:39, jednak punkt bonusowy został u Koziołków. Rajderem meczu został Maciej Janowski, który w pięciu startach zdobył trzynaście punktów i jeden bonus.

Pierwszy bieg to mocne uderzenie Spartan, którzy od początku do końca prowadzili podwójnie. Wyścig juniorski został przerwany z powodu ruchu Wiktora Lamparta. W powtórce najpierw Cierniak uporał się z Liszką, a później gonił Michała Curzytka. Zawodnik gospodarzy jednak bardzo dobrze blokował rywala i dowiózł do mety dwa oczka. Wszystko to działo się za plecami Lamparta. 4:2 dla Motoru.


Przed trzecim ściganiem dokonano już podstawowej zmiany – Kubera za Kariona. Maciej Janowski wygrał start i wyniósł się na zewnętrzną część toru. Chciał wykorzystać to Dominik Kubera, jednak doszło do kontaktu i upadku popularnego Magica. Decyzją sędziego wychowanek Unii Leszno wykluczony z powtórki. I znów – Spartanie wygrywają start i od razu wychodzą na dwie pierwsze pozycje. Mikkel Michelsen z jednym punktem. Bieg czwarty to odrabianie strat przez gości.

Lublinianie od razu pojechali do przodu nie oglądając się za siebie. Daniel Bewley podróżował “pod płotem” by znaleźć odpowiednią ścieżkę, jednak nie dało to skutku. 13:11 dla wrocławian.

Drugą serię rozpoczęliśmy remisem. Jarosław Hampel z pierwszego pola od razu pomknął po trzy punkty. Artem Laguta i Gleb Chugunov szybko uporali się  Krzysztofem Buczkowskim. Start w wyścigu szóstym definitywnie dla Koziołków, jednak Maciej Janowski szybko poradził sobie z nimi na dystansie. Przemysław Liszka bez punktu. Bieg siódmy to kolejna podwójna wygrana gospodarzy. Para Woffinden-Bewley poradziła sobie z Michelsen’em i Cierniakiem. 

Kolejność wyścigu ósmego poznaliśmy tuż po starcie. Maciej Janowski pewnie jechał po trzy punkty. Tuż za nim jechał duet Buczkowski-Hampel. Michał Curzytek dojechał do mety ostatni. W biegu dziewiątym zły start Taia Woffindena co wykorzystali goście i zwyciężyli 5-1. Dziesiąte ściganie już po starcie wyswobodzili się na podwójne prowadzenie. Mikkel Michelsen starał się szukać odpowiedniej ścieżki, jednak nie udał mu się minąć Artema Laguty i Gleba Chugunova. 

Czwartą serię startów rozpoczęliśmy wjazdem w taśmę przez Grigorija Lagutę. Za Rosjanina pojawił się Wiktor Lampart. W powtórce świetnie wystartował Jarosław Hampel, jednak szybko został wyminięty przez Gleba Chugunova. Woffinden starał się znaleźć odpowiednią drogę do wyprzedzenia Hampela, jednak ostatecznie dojechał do mety z jednym oczkiem. W biegu dwunastym pewnie wygrał Artem Laguta, jednak oczy wszystkich były skupione na Przemysławie Liszce. Pewnie odpierał ataki Mateusza Cierniaka, a później szukał sposobu na Dominika Kuberę. Najlepszy moment startowy w wyścigu trzynastym miał Grigorij Laguta i to on pewnie pomknął po zwycięstwo. Za jego plecami do mety dojechali kolejno Daniel Bewley i Maciej Janowski. 

Pierwszy z biegów nominowanych zakończył się remisem. Trwała walka o jeden punkt między Artemem Lagutą a Dominikiem Kuberą, jednak to polak wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Woffinden z trzema punktami. W ostatnim wyścigu wieczoru zobaczyliśmy popis Macieja Janowskiego. Nie bez powodu jest najlepszym zawodnikiem na dystansie – najpierw pokonał Jarosława Hampela, a następnie podróżując pod bandą wyprzedził Grigorija Lagutę. Gleb Chugunov poradził sobie z Hampelem. 91:89 dla Motoru Lublin i to u nich zostaje bonus.

Punktacja: 

Betard Sparta Wrocław 

 • 9. Tai Woffinden – 11 (3,3,1,1,3)
 • 10. Dan Bewley – 5+1 (1,2*,0,2)
 • 11. Artem Laguta – 9+2 (2*,1*,3,3,0)
 • 12. Gleb Chugunov – 10+2 (2*,2,2*,3,1)
 • 13. Maciej Janowski -13+1 (3,3,3,1*,3)
 • 14. Michał Curzytek – 2 (2,0,0)
 • 15. Przemysław Liszka – 1 (0,0,1)
 • 16. Mateusz Panicz – nie startował

Motor Lublin: 

 • 1. Grigorij Laguta – 11 (1,2,3,T,3,2)
 • 2. Mark Karion – 0 (-,-,-,-,-)
 • 3. Jarosław Hampel – 7 (0,3,2,2,0,0)
 • 4. Krzysztof Buczkowski – 3+2 (2*,0,1)
 • 5. Mikkel Michelsen – 5 (1,1,1,-,2)
 • 6. Wiktor Lampart – 6 (,3,3,0,0) 
 • 7. Mateusz Cierniak – 1 (1,0,0)
 • 8. Dominik Kubera – 6+3 (W,1*,2*,2,1*)

fot. speedwayekstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *