Wojna pod Jasną Górą! Zapowiedź meczu ELTROX Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno.

W najbliższą niedzielę, 26 lipca, odbędzie się mecz w ramach 7. kolejki PGE Ekstraligi pomiędzy ELTROX Włókniarzem Częstochowa a FOGO Unią Leszno. Spotkanie nie bez powodu określane jest hitem kolejki.

Obie drużyny na początku sezonu pokazały, że ich celem w bieżącym sezonie jest złoto. Zarówno leszczynianie, jak i częstochowianie, pewnie wygrywali mecz za meczem, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. Do czasu… W piątej kolejce zespół Marka Cieślaka sensacyjnie uległ na swoim stadionie Lubelskim Koziołkom. Zawiódł jeden z filarów drużyny w postaci Jasona Doyle’a. Z jedną porażką na koncie częstochowskie “Lwy” zajmują dopiero 5 miejsce w tabeli. Wszystko za sprawą dwóch zaległych spotkań z gorzowską Stalą oraz “Rekinami” z Rybnika.

Z kolei leszczyńska lokomotywa gna po torach PGE Ekstraligi niczym słynne Pendolino i ani myśli zatrzymywać się na kolejnych stacjach. Podopieczni Piotra Barona z kompletem zwycięstw rozsiedli się wygodnie na fotelu lidera. Na ten moment wydaje się, że jedyną drużyną, która jest w stanie wyhamować na swojej stacji pociąg z Leszna są właśnie częstochowianie. Ten mecz można nazwać prologiem tegorocznego finału.

W ubiegłym sezonie FOGO Unia Leszno gościła dwukrotnie na stadionie przy ulicy Olsztyńskiej. W rundzie zasadniczej “Byki” zdemolowały Włókniarz w Częstochowie 59-31. W fazie Play-Off również wygrała drużyna z Leszna, jednak mecz był już bardziej wyrównany i zakończył się wynikiem 52-38.

Czy rozdrażnione ostatnią porażką “Lwy” pokażą pazur i rozszarpią “Byki”? A może FOGO Unia udowodni, że nie ma na nią mocnych w PGE Ekstralidze i ponownie podbije Jasną Górę? Przekonamy się już w niedzielę. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *