Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wojciech Domagała o słusznym przełożeniu finałowego meczu eWinner 1. Ligi

Wojciech Domagała

Autor: Edyta Wojdeł

Wojciech Domagała o słusznym przełożeniu finałowego meczu eWinner 1. Ligi

Jak już powszechnie wiadomo mecz finałowy fazy play off eWinner 1. Ligi pomiędzy Stelmetem Falubazem Zieloną Górą a Cellfast Wilkami Krosno został przełożony i to aż z jednodniowy wyprzedzeniem, co w tym sezonie zdarzało się niezwykle rzadko. Opinie na temat trafności tej decyzji są różne.

Decyzja o przełożeniu meczu została ogłoszona wczorajszym popołudniem. Znaczące wątpliwości co do podjętych działań zapobiegawczych przeciw zapowiadanym złym warunkom atmosferycznym miał menadżer drużyny Cellfast Wilków Krosno – Michał Flinta.

Odmiennego zdania jest jednak prezes Zielonogórskiego Klubu Żużlowego SSA – Wojciech Domagała. Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony zielonogórskich Myszy prezes decyzję uznał wręcz za bardzo trafną z uwagi na widowiskowość wydarzenia, które zakończy obecny sezon eWinner 1. Ligi. Jak również wyłoni zespół, który w przyszłym roku będzie brał udział w walce o tytuł Drużynowego Mistrza Polski na Żużlu.

Przełożenie finałowego spotkania już dzisiaj to dobra decyzja telewizji i władz ligi. Oczywiście ubolewamy nad tym, że mecz nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Z drugiej strony wszyscy oczekujemy żużlowego widowiska i święta sportu.

Wojciech Domagała podkreślał również niekorzystne warunki atmosferyczne w Zielonej Górze, zarówno w minionych dniach, jak i w nadchodzących prognozach. Byłe i zapowiadane oraz ewentualne niezapowiadane opady oraz niska temperatura uniemożliwia, zdaniem prezesa, odpowiednie przygotowanie toru, który zapewniłby bezpieczne rozegranie tak ważnego spotkania.

MAGAZYN ŻUŻLOWY: (dalsza część teksty pod odtwarzaczem youtube)

Dodatkowo Wojciech Domagała zachęca kibiców do „trzymania kciuków” za już przewidywaną poprawę pogody na przyszły tydzień. Trzeba przyznać, że dość specyficzną wydaje się obawa przed niezapowiadanymi opadami w połączeniu z pozytywnym nastawieniem wobec dość odległych prognoz pogody, która jak mówi stare prawidło – „zmienna jest”. Pozostaje mieć nadzieję, że odległy o cały tydzień termin 25 września okaże się doprawdy słoneczny i będzie sprzyjał „żużlowemu widowisku i świętu sportu”.

fot. Marta Astachow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *