Żużel - Best Speedway Tv

Wojciech Domagała o słusznym przełożeniu finałowego meczu eWinner 1. Ligi | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Wojciech Domagała

Wojciech Domagała o słusznym przełożeniu finałowego meczu eWinner 1. Ligi

Wojciech Domagała o słusznym przełożeniu finałowego meczu eWinner 1. Ligi

Jak już powszechnie wiadomo mecz finałowy fazy play off eWinner 1. Ligi pomiędzy Stelmetem Falubazem Zieloną Górą a Cellfast Wilkami Krosno został przełożony i to aż z jednodniowy wyprzedzeniem, co w tym sezonie zdarzało się niezwykle rzadko. Opinie na temat trafności tej decyzji są różne.

Decyzja o przełożeniu meczu została ogłoszona wczorajszym popołudniem. Znaczące wątpliwości co do podjętych działań zapobiegawczych przeciw zapowiadanym złym warunkom atmosferycznym miał menadżer drużyny Cellfast Wilków Krosno – Michał Flinta.

Odmiennego zdania jest jednak prezes Zielonogórskiego Klubu Żużlowego SSA – Wojciech Domagała. Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony zielonogórskich Myszy prezes decyzję uznał wręcz za bardzo trafną z uwagi na widowiskowość wydarzenia, które zakończy obecny sezon eWinner 1. Ligi. Jak również wyłoni zespół, który w przyszłym roku będzie brał udział w walce o tytuł Drużynowego Mistrza Polski na Żużlu.

Przełożenie finałowego spotkania już dzisiaj to dobra decyzja telewizji i władz ligi. Oczywiście ubolewamy nad tym, że mecz nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Z drugiej strony wszyscy oczekujemy żużlowego widowiska i święta sportu.

Wojciech Domagała podkreślał również niekorzystne warunki atmosferyczne w Zielonej Górze, zarówno w minionych dniach, jak i w nadchodzących prognozach. Byłe i zapowiadane oraz ewentualne niezapowiadane opady oraz niska temperatura uniemożliwia, zdaniem prezesa, odpowiednie przygotowanie toru, który zapewniłby bezpieczne rozegranie tak ważnego spotkania.

MAGAZYN ŻUŻLOWY: (dalsza część teksty pod odtwarzaczem youtube)

Reklamy

Dodatkowo Wojciech Domagała zachęca kibiców do „trzymania kciuków” za już przewidywaną poprawę pogody na przyszły tydzień. Trzeba przyznać, że dość specyficzną wydaje się obawa przed niezapowiadanymi opadami w połączeniu z pozytywnym nastawieniem wobec dość odległych prognoz pogody, która jak mówi stare prawidło – „zmienna jest”. Pozostaje mieć nadzieję, że odległy o cały tydzień termin 25 września okaże się doprawdy słoneczny i będzie sprzyjał „żużlowemu widowisku i świętu sportu”.

fot. Marta Astachow

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×