Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz Częstochowa, czy Motor Lublin? Kto będzie bliżej finału po pierwszym meczu półfinałowym? [ZAPOWIEDŹ]

Włókniarz
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Włókniarz Częstochowa, czy Motor Lublin? Kto będzie bliżej finału po pierwszym meczu półfinałowym? [ZAPOWIEDŹ]

Półfinały czas zacząć! Jako pierwsze spotkanie zobaczymy mecz między zeszłorocznym brązowym medalistą DMP oraz obecnym Mistrzem Polski. Kto będzie bliżej finału? Kto będzie musiał myśleć na od odrabianiu strat? Czy Motor powtórzy wynik z kwietnia? A może to Włókniarz będzie góra u siebie?

Żużel. Znamy Grupy Półfinałowe DMPJ

PLATINUM Motor Lublin jeszcze nie miał możliwości zmierzenia się z drużyną spod Jasnej Góry w fazie Play-Off. Ostatnie cztery spotkania tych zespołów na torze w Częstochowie kończyły się dwukrotną wygraną gości oraz dwukrotną wygraną gospodarzy. Lubelscy żużlowcy ostatni raz odwiedzili Częstochowę w kwietniu i odnieśli zwycięstwo (CZE 41:49 LUB). Rok wcześniej to Włókniarz był górą i wygrał u siebie 49:41. W 2021 również górą była Częstochowa, która pokonała drużynę z Lublina w stosunku 56:34. Natomiast w 2020 to Koziołki wywalczyli wygraną (CZE 43:47 LUB).

Ostatnie cztery spotkania rozegrane przez Włókniarza na swoim torze to dwa zwycięstwa, jeden remis oraz jedna porażka. W zeszłym tygodniu wygrali u siebie ze Stalą Gorzów, a na zakończenie rundy zasadniczej zremisowali z GKM. Jeszcze wcześniej była porażka z Wrocławiem oraz wygrana z Unia Leszno. Jak będzie tym razem? Czy Włókniarz pokarze siłę na swoim domowym torze? A może to goście powtórzą wynik z początku sezonu? Kto będzie bardziej zadowolony po pierwszym półfinale: Motor czy Włókniarz?

Odpowiedzi na te pytania poznamy już dzisiaj o godzinie 19:30. Spotkanie będzie można obejrzeć na Eleven Sport1 lub wysłuchać pełnej transmisji radiowej w Radiu Freee (89,9 FM w Lublinie) oraz na stronie radio.lublin.pl

Składy awizowane:

TAURON Włókniarz Częstochowa:
9. Kacper Woryna
10. Maksym Drabik
11. Leon Madsen
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kacper Halkiewicz
15. Franciszek Karczewski

PLATINUM Motor Lublin:
1. Jarosław Hampel
2. Dominik Kubera
3. Fredrik Lindgren
4. Bartosz Jaworski
5. Bartosz Zmarzlik
6. Bartosz Bańbor
7. Kacper Grzelak

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *