Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Żużel. Znamy Grupy Półfinałowe DMPJ

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Znamy Grupy Półfinałowe DMPJ

W dzisiejszym komunikacie Głównej Komisji Sportu Żużlowego o numerze 110 poznaliśmy m.in. oficjalne wyniki ćwierćfinałów oraz grupy półfinałowe Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Na rozstrzygnięcia ćwierćfinałów, tak jak rundy eliminacyjnej przyszło nam czekać dość długo. Planowo ta faza miała się zakończyć 9 sierpnia. Ale z powodu opadów deszczu, zawirowań z torem w Krośnie, przekładania spotkań Ekstraligi, rywalizacja na tym etapie zakończyła się dopiero w minioną środę, 23 sierpnia. Do półfinału awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy

Józef Kafel, trener Tauron U24 Włókniarza Częstochowa: „Stawiamy przede wszystkim na naszych, młodych zawodników”

Tabela DMPJ po rundzie ćwierćfinałowej:
image 2

Teraz najlepsze 8 zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, w których powalczą o 4 miejsca w finale. Podział tych grup jest zrobiony w dość ciekawy sposób, w grupie 1 znajdują się 3 zespoły z drugich miejsc, a jeden z pierwszego, natomiast w grupie 2 sytuacja jest dokładnie odwrotna, a więc oznacza to, że bardziej opłacało się być na drugim miejscu… niż wygrać swoją grupę. Do grupy pierwszej zostały przydzielone zespoły z Grudziądza, Leszna, Lublina i Zielonej Góry.

Zdecydowanym faworytem jest zespół z województwa kujawsko-pomorskiego, natomiast rywalizacja o drugie miejsce jest uzależniona głównie od tego, czy Motor i Unia będą wystawiać swoich najlepszych młodzieżowców w osobach Mateusza Cierniaka i Damiana Ratajczaka, którzy nie startowali zbyt często na wcześniejszym etapie. Drugą grupę tworzą drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego, Krosna, Torunia i Ostrowa Wielkopolskiego. Tutaj wskazać faworytów jest bardzo prosto i są nimi krośnianie i ostrowianie.

Pomimo widniejącej w terminarzu daty 28 sierpnia, pierwsze rundy z powodu niekorzystnych prognoz zostały przełożone na 13 Września, kiedy to powinna zakończyć się rywalizacja na tym etapie. Na 18 września zaplanowano start finału, a planowy koniec rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów został wyznaczony na 3 października.
Awans do finału wywalczą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Pod datami zostały podane numery startowe w danym dniu, „1” oznacza, że dany zespół jest gospodarzem tej rundy.

Grupy półfinałowe DMPJ:
image 5
Nowe daty półfinałów i Finałów DMPJ:
image 6

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×