Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz Częstochowa z nowym dyrektorem sportowym klubu

Włókniarz Częstochowa
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Włókniarz Częstochowa z nowym dyrektorem sportowym klubu

Włókniarz Częstochowa w poprzednim sezonie zmagał się z problemami, które były bardzo widoczne przez całe rozgrywki. Nie mogli oni połapać się ze swoim domowym obiektem, a wyniki całościowo zdecydowanie odbiegały od tego, czego mogliśmy oczekiwać przed sezonem. Musiało to wywołać zmiany, które dotknęły zawodnika do lat 24 i sztab szkoleniowy.

Teraz częstochowianie zastąpili w swoim zespole Jakuba Miśkowiaka, a w jego miejsce pojawił się Mads Hansen. Zmiany nie miną także sztabu szkoleniowego i Włókniarz prawdopodobnie będzie miał nowego dyrektora. Najprawdopodobniej zostanie nim Piotr Mikołajaczak, który przez ostatnie dwa lata był na tym stanowisku we wrocławskiej Sparcie.

Mikołajczak będzie współpracować z nowym trenerem Włókniarza, jakim prawdopodobnie zostanie Janusz Ślączka. Byłemu menadżerowi GKM-u Grudziądz nie udało się wprowadzić „Gołębi” do upragnionej fazy play-off, a teraz stanie przed szansą poprowadzenia drużyny spod Jasnej Góry.

Jak zmiany wpłyną na przyszłoroczny wynik częstochowian? Ciężko powiedzieć, nowy sztab może pomóc z problemem domowego toru. Główna odpowiedzialność będzie spoczywać jednak na zawodnikach, którzy będą musieli zaprezentować dużo lepiej niż w minionej kampanii.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×