Żużel - Best Speedway Tv

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa wygrywa po 9 biegach i zdobywa pierwsze punkty do tabeli. | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa wygrywa po 9 biegach i zdobywa pierwsze punkty do tabeli.

Częstochowa

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa wygrywa po 9 biegach i zdobywa pierwsze punkty do tabeli.

Stało się mamy pierwszy niepełny wynik w sezonie 2022. Decyzją sędziego ze względu na padający deszcz i pogarszające się warunki torowe mecz został zakończony po 9 biegu. ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa zwycięża w meczu z zespołem beniaminka rozgrywek PGE Ekstraligi zespołem ARGED MALESA Ostrów Wielkopolski 24-30.

Od początku spotkania było wiadomo jakie są prognozy pogody, sędzia zawodów sprawnie przeprowadzał biegi tak aby mecz został zaliczony. Od pierwszego biegu kibice zgromadzeni w Ostrowie Wielkopolskim nie mogli narzekać na brak emocji. Żużlowcy mijali się między sobą szczególnie na pierwszym łuku. podczas meczu dochodziło również do ciekawych akcji lecz w pierwszej fazie spotkania to zespół gości ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa pokazywała wyższość nad rywalem. Gospodarze obudzili się w drugiej fazie spotkania gdy opady deszczu się nasiliły. Wtedy to duet Gapiński- Berntzon przywiózł pierwsze i to podwójne prowadzenie. Na wiele to się nie stało ponieważ po dwóch kolejnych biegach zawody zostały przerwane.

Ze strony gości równo pojechał Bartosz Smektała oraz Fredrik Lindgren którzy w trzech startach nie przywieźli zera. z dobrej strony pokazał się również Jakub Miśkowiak. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów w dwóch startach przywiózł 5 punktów.

Reklamy

W drużynie ARGED MALESA Ostrów Wlkp. największą zdobycz punktową zdobyli Tomasz Gapiński oraz Chris Holder, z dobrej strony pokazał się również Grzegorz Walasek który miał jeden wyjazd na tor mniej od swoich kolegów.

Ciężko podsumowywać niepełny mecz. Sędzia robił wszystko by przyśpieszyć rozgrywanie spotkania by udało się zaliczyć wynik. Jego decyzja o zakończeniu zawodów spotkała się z dużym niezadowoleniem ze strony kibiców. Zawodnicy byli również niepocieszeni tą informacją, lecz jak sami mówią, sytuacja na torze była niebezpieczna. W wyniku zakończenia meczu po biegu numer 9, pierwsze ligowe punkty w sezonie zdobyła drużyna przyjezdnych- ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa.

proba
ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa wygrywa po 9 biegach i zdobywa pierwsze punkty do tabeli. 2

Punktacja:

ARGED MALESA Ostrów Wlkp.

9. Oliver Berntzon (0, 2*, 1*) 3 +2
10. Tomasz Gapiński (3, 3, 2) 8
11. Grzegorz Walasek (1, 3) 4
12. Filip Hjelmland (-, -) 0
13. Chris Holder (3, 2, 3) 8
14. Kacper Grzelak (1, 0, 0) 1
15. Jakub Krawczyk (0, d) 0
16. Matias Nielsen (0, 0) 0

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa

1. Leon Madsen (2*, 3, 0) 5 +1
2. Bartosz Smektała (2, 1, 3) 6
3. Fredrik Lindgren (3, 2, 1*) 6 +1
4. Jonas Jeppesen (1*, 1*, 2) 4 +2
5. Kacper Woryna (1*, 1) 2 +1
6. Jakub Miśkowiak (3, 2) 5
7. Mateusz Świdnicki (2*, 0) 2 +1
8. Kajetan Kupiec nie startował

fot. Łukasz Kolski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×