Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz Częstochowa wróci do walki o złoto? „Początek sezonu pokaże”

Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Włókniarz Częstochowa wróci do walki o złoto? „Początek sezonu pokaże”

Miniony sezon nie był najlepszy dla klubu z Częstochowy. Kontuzja Woryny, słabi juniorzy, słabi seniorzy i na koniec przegrany mecz o brąz z Toruniem. Nowy trener, którym został Janusz Ślączka może coś zmienić, ale to zawodnicy muszą się pozbierać. Jednym z nich jest Kacper Woryna.

27-latek miał bardzo dobry sezon 2022, kiedy to zajął 11. pozycję w rankingu PGE Ekstraligi ze średnią na poziomie 2,020. W tamtym sezonie udało mu się wygrać 31 biegów z 98, w których wziął udział. Kolejny rok nie był już tak dobry. Sezon 2023 rybniczanin rozpoczął od kontuzji, a gdy wrócił na tor prezentował się tragicznie. Jego średnia biegopunktowa spadła do 1,554 i pozwoliła mu zająć 33. miejsce w rankingu. Dodatkowo wygrał jedynie 15 z 83 biegów, w których wystartował.

-Początek sezonu pokaże, jak będzie w tym roku wyglądał Włókniarz, kluczowe będzie przygotowanie zawodników i znalezienie bazy na nowo ułożoną nawierzchnię. Jeśli to uda nam się osiągnąć, wszystko dopisze i poukłada się wedle naszej myśli, to możemy zdziałać fajne wyniki – powiedział, w wywiadzie dla TVP Sport, Kacper Woryna

W nadchodzącym sezonie częstochowscy kibice oczekują poprawy i walki co najmniej o brąz, a najlepiej o złoto. Jednak po końcówce zeszłego roku ciężko upatrywać Lwy spod Jasnej Góry w roli pretendentów do walki o tytuł. Poprawić muszą się wszyscy żużlowcy, nie tylko Kacper Woryna. Czy Wy uważacie, że Włókniarz się poprawi w nadchodzącym sezonie? Czy wierzycie w lepszą formę Kacpra Woryny i jego powrót do czołówki?

Tauron Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *