Żużel - Best Speedway Tv

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów - Fenomenalny Miśkowiak! Dwa punkty zostają w Częstochowie (relacja). | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Włókniarz Częstochowa

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów – Fenomenalny Miśkowiak! Dwa punkty zostają w Częstochowie (relacja).

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów – Fenomenalny Miśkowiak! Dwa punkty zostają w Częstochowie (relacja).

galeria 1 10

W ramach 10. rundy PGE Ekstraligi zespół zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa pokonał podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego 50:40. Żadna z drużyn nie otrzymała punktu bonusowego.

Spotkanie było okrzyknięte hitem kolejki. Parę godzin przed meczem klub z Częstochowy poinformował, że w meczu nie wystąpi Fredrik Lindgren. Za Szweda stosowane miało być zastępstwo zawodnika.

Pierwsza seria startów była wyrównana. Jedynie w biegu młodzieżowym żużlowcy zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa pokonali podwójnie gorzowskich juniorów. Jednak już w trzeciej gonitwie dnia para Zmarzlik – Thomsen wygrała podwójnie ze Smektałą i Jeppesenem. Lech Kędziora w kolejnych wyścigach nie dawał już szansy na jazdę Duńczykowi. Tego dnia miał świetnie dysponowanych młodzieżowców i to na nich stawiał. Po 4 wyścigu telewizja poinformowała, że w spotkaniu dalej nie wystąpi Anders Thomsen, który narzeka na ból barku. Fani z miasta nad Wartą byli rozczarowani. Duńczyk w sobotę wygrał Grand Prix. Drużyna z  Gorzowa musiała sobie radzić bez Thomsena. Na torze w Częstochowie świetnie radził sobie Martin Vaculik. Bartosz Zmarzlik dwoił się i troił, jednak czegoś brakowało.

Trener Stanisław Chomski stosował rezerwy, jednak mając do dyspozycji tylko dwóch solidnie punktujących żużlowców, było to trudne. Niestety, ale kibiców zawiódł Patrick Hansen. Duńczyk ostatnio boryka się ze sporymi problemami. Pretensji nie można mieć do młodzieżowców, są najmłodszą parą w Ekstralidze i dopiero zbierają doświadczenie.

Fani Włókniarza mają powody do radości. Fenomenalnie zaprezentował się Jakub Miśkowiak. Formacja młodzieżowa w tym spotkaniu wywalczyła łącznie 22 punkty. Z seniorów najskuteczniejszy był Leon Madsen.

Gospodarze świetnie przygotowali tor. Kibice zgromadzeni przed stadionem jak i przed telewizorami byli świadkami wielu fascynujących wyścigów. Taki żużel aż chce się oglądać.

galeria 2 6


Wyniki:
zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 50
9. Leon Madsen (2,1*,3,2*,3,1) 12+2
10. Bartosz Smektała (0,3,2,2*,d,d) 7+1
11. Kacper Woryna  (w,1*,2*,2,3,0) 8+2
12. Jonas Jeppesen (1,-,-,-,-) 1
13. Fredrik Lindgren – zz
14. Mateusz Świdnicki (2*,2*,2,0,1*) 7+3
15. Jakub Miśkowiak (3,3,2,3,1,3) 15
16. Kajetan Kupiec 


Moje Bermudy Stal Gorzów 40
1. Szymon Woźniak  (1,1,1,1,2) 6
2. Anders Thomsen  (2*,-,-,-) 2+1
3. Martin Vaculik  (3,3,3,2,2,2*) 15+1
4. Patrick Hansen  (0,0,-,0,1) 1
5. Bartosz Zmarzlik  (3,3,1,3,1,3) 14
6. Oskar Paluch (1,1,0,0) 2
7. Oskar Hurysz  (0,-,0) 0
8. Wiktor Jasiński  (0,0) 0

Foto: Paweł Wilczyński, facebook Włókniarz Częstochowa


Zostaw komentarz

×