Żużel - Best Speedway Tv

Włókniarz Częstochowa poszerza kadrę o dwóch kolejnych juniorów | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Włókniarz

Włókniarz Częstochowa poszerza kadrę o dwóch kolejnych juniorów

Włókniarz Częstochowa poszerza kadrę o dwóch kolejnych juniorów

Mimo zamknięcia okienka transferowego Włókniarz Częstochowa zdecydował się poszerzyć swoją kadrę o dwóch kolejnych juniorów. Podstawową parę stanowić będą Franciszek Karczewski oraz Kajetan Kupiec, a naciskać na nich mają Kacper Halkiewicz oraz Szymon Wolski.

Włókniarz Częstochowa w sezonie 2022 dysponował jedną z najlepszych (obok Motoru Lublin) parą młodzieżowców. Zarówno Jakub Miśkowiak, jak i Mateusz Świdnicki w przyszłym sezonie będą startowali jako seniorzy. Ich miejsce mają zająć Franciszek Karczewski oraz Kajetan Kupiec. Zwłaszcza z tym pierwszym w Częstochowie wiążą duże nadzieje, bowiem w eWinner 1 Lidze był on jednym z najlepszych młodzieżowców.

Włókniarz Częstochowa zdecydował się jednak poszerzyć kadrę i poinformował, że do pierwszej drużyny „Lwów” dołączyło kolejnych dwóch juniorów. Pierwszy z nich jest Kacper Halkiewicz, który jest pierwszym miniżużlowcem w historii Włókniarza. Jego największymi sukcesami są niewątpliwie srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, dwa zwycięstwa w Turniejach Szkoleniowych na torze w Częstochowie oraz tytuł Indywidualnego Wicemistrza Śląska Juniorów.

Paweł Trześniewski jednak zawodnikiem ROW Rybnik!

Drugim młodzieżowcem, który dołączył do „Lwów” jest Szymon Wolski który jest wychowankiem UKS Speedway Rędziny. Okazję do debiutu miał już w minionym roku i również sięgnął po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W U-24 Ekstralidze wystąpił w czterech meczach i uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 0,737.

Z pewnością jest to bardzo cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Cieszę się bardzo, że już w debiutanckim sezonie mogłem rywalizować z bardziej doświadczonymi kolegami na torze o punkty. Na pewno wiele mnie to nauczyło. Trening to nie to samo co zawody, gdzie w czwórkę stajemy pod taśmą, a stawką danego wyścigu są cenne punkty dla drużyny bądź indywidualnie. Cieszę się, że miałem w tym roku okazję rywalizacji na wysokim poziomie – mówił Wolski w rozmowie z klubowymi mediami.

Fot. Paweł Wilczyński

Reklamy

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×