Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Włókniarz chce się zrehabilitować. Zadanie będzie jednak trudniejsze niż ostatnio, przyjeżdża mistrz [ZAPOWIEDŹ]

Włókniarz
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

438101937 414406611468952 8646289639228523248 n 1

Włókniarz chce się zrehabilitować. Zadanie będzie jednak trudniejsze niż ostatnio, przyjeżdża mistrz [ZAPOWIEDŹ]

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi. Częstochowianie mieli dość trudny początek sezonu i choć w każdym meczu zdobywali minimum 42 punkty, to przełożyło się to na zaledwie jeden punkt do ligowej tabeli. W niedzielne popołudnie zadanie nie będzie łatwiejsze, bo pod Jasną Górę przyjeżdża Orlen Oil Motor Lublin.

Włókniarz ma u progu sezonu sporo problemów. Na wyjazdach fatalne mecze zaliczał Maksym Drabik, na swój numer startowy narzekał Kacper Woryna, a Leon Madsen i Mikkel Michelsen przeplatają lepsze biegi ze słabszymi. Pierwsze domowe spotkanie częstochowian przeciwko Betard Sparcie Wrocław układało się do pewnego momentu świetnie i wydawało się, że na swoim torze biało-zieloni mogą być bardzo mocną drużyną. Spotkanie jednak zakończyli w fatalnym stylu, przegrywając biegi nominowane w stosunku 2:10 i tym samym remisując mecz.

W niedzielę pod Jasną Górę przyjeżdża najlepsza drużyna w Polsce, Orlen Oil Motor Lublin. Aktualni mistrzowie Polski z pewnością będą wielkim wyzwaniem dla gospodarzy i najprawdopodobniej w ogóle najtrudniejszym przeciwnikiem na dystansie całego sezonu. W tym roku lublinianie odjechali na razie tylko jeden wyjazdowy mecz. Na otwarcie rozgrywek bardzo pewnie pokonali grudziądzki GKM w stosunku 52:38. Świetne zawody pojechali wówczas Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera, ale tak naprawdę każdy z żużlowców Motoru dołożył cenne „oczka” do dorobku drużyny.

Ostatni pojedynek częstochowsko-lubelski przy ulicy Olsztyńskiej zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem gości, różnicą aż osiemnastu punktów. Teraz również będą oni zdecydowanym faworytem, ale Włókniarze nie mogą pozwolić sobie na tak dużą klęskę. Atmosfera wokół zespołu nie napawa optymizmem, a mecz z Motorem może jeszcze bardziej namieszać w głowach zawodników. Oczywiście częstochowianom nie należy całkowicie odbierać szans, ale o punkty w niedzielne popołudnie będzie im niezwykle ciężko, jak każdemu, kto stanie w tym roku naprzeciw dream teamu z Lublina.

Pierwszy bieg rozpocznie się o 16:30. Transmisja spotkania będzie dostępna w Canal+Sport oraz Canal+Online.

Awizowane składy

Orlen Oil Motor Lublin

1. Dominik Kubera
2. Jack Holder
3. Fredrik Lindgren
4. Mateusz Cierniak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Przyjemski
7. Bartosz Bańbor

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa

9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Mads Hansen
13. Leon Madsen
14. Szymon Ludwiczak
15. Kajetan Kupiec

motor lublin
Fot. Paweł Wilczyński
zmarzlik
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *