Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Władze miasta Poznanie pogrążą PSŻ Poznań? Klub wydał oficjalne oświadczenie

PSŻ Poznań
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Władze miasta Poznanie pogrążą PSŻ Poznań? Klub wydał oficjalne oświadczenie

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Landshut Devils nie wystąpią w przyszłym sezonie w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej ze względu na nie spełnienie warunków nowego zarządcy ligi. W ich miejsce miał pojechać poznański PSŻ. Dzisiaj poznaliśmy stanowisko zarządu „Skorpionów” i to, co dalej będzie z ich drużyną.

Władze PSŻ-u Poznań w mediach społecznościowych klubu opublikowały oficjalne oświadczenie, w którym przyznali, że „Skorpiony” otrzymały oficjalne zaproszenie do 1. Ligi Żużlowej w sezonie 2024, gdzie miałyby zastąpić zespół z Landshut. Niestety dla poznańskich fanów żużla jazda na zapleczu PGE Ekstraligi nie będzie możliwa ze względu na brak oświetlenia na stadionie na Golęcinie. Jak poinformowali w 2023 roku tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości GKSŻ-u zostali dopuszczeni do rozgrywek, mimo nie posiadania świateł.

W oświadczeniu możemy również przeczytać, że władze PSŻ-u skontaktowały się z miastem w sprawie budowy sztucznego oświetlenia, jednak spotkanie obu stron nie przyniosło żadnych efektów i na chwilę obecną nie ma żadnych realnych szans, aby prace mogły zostać zakończone do początku sezon 2024. W związku z takim obrotem spraw zarząd poinformował, że nie widzi sensu dalszego angażowania się w odbudowę sportu żużlowego w Poznaniu i jeśli nie otrzymają oni odpowiedzi od władz Poznanie do 15 października, to podadzą się oni do dymisji i nowa historia poznańskiego speedwaya się zakończy.

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że poznaniacy pojadą w przyszłym sezonie 1. Ligi Żużlowej, a problemy z oświetleniem zostaną rozwiązane, dzięki współpracy z miastem, które wsparłoby rozwój żużla w stolicy Wielkopolski. Tak się jednak prawdopodobnie nie stanie i być może właśnie przez władze miasta Poznania, zniknie kolejny ośrodek z żużlowej mapy Polski.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *