Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czy tak będzie wyglądał skład PSŻ Poznań w sezonie 2024? Rozmowy wciąż trwają

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

Czy tak będzie wyglądał skład PSŻ Poznań w sezonie 2024? Rozmowy wciąż trwają

Po ubiegłotygodniowej decyzji klubu Trans MF Landshut Devils o wycofaniu się z przyszłorocznego startu w rozgrywkach 1 Ligi Żużlowej szczególnie mocne tąpnięcie w polityce transferowej nastąpiło w ekipie InvestHousePlus PSŻ Poznań. Tegoroczny pierwszoligowy spadkowicz już od końca rundy zasadniczej szykował się pod start w rozgrywkach 2 Ligi Żużlowej, prowadząc rozmowy z zawodnikami mającymi być trzonem ekipy w walce o szybki powrót na zaplecze PGE Ekstraligi. Nowy zarządca rozgrywek postanowił jednak ponownie, rozdać karty co wprowadziło niemałe zamieszanie.
wybrzeze gdansk psz poznan


Co prawda wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia, że InvestHousePlus PSŻ Poznań przystąpi do 1. Ligi Żużlowej, ale z pobocznego przekazu można przypuszczać, że tak właśnie nastąpi jeśli oczywiście klub z Golęcina przyjmie zaproszenie do ponownej pierwszoligowej batalii od Ekstraligi oraz spełni warunki licencyjne. Silny skład budować trzeba jednak już teraz, bo rywale niezależnie od poziomu rozgrywek na rynku transferowym również są aktywni. Pewne jest, że w zespole „Skorpionów” dojdzie do wielu roszad personalnych i nastąpi budowa drużyny bez mała od zera.


Trzon drużyny InvestHousePlus PSŻ Poznań, który został dotychczas ogłoszony, a więc Ryan Douglas oraz Aleksandr Łoktajew, a także młodzieżowiec Kacper Teska, wydają się być solidną podstawą do dalszego tworzenia solidnego teamu na kolejny rok startów. Australijczyk miał zresztą trzy oferty, właśnie z pierwszej ligi a z kolei tegoroczny lider „Skorpionów” legitymujący się szósta pierwszoligową średnią mógł również przebierać w wielu ciekawych ofertach. Z kolei najmłodszy członek kadry poznaniaków pokazał, że rozwija się harmonijnie i z każdą jazdą jego doświadczenie procentuje na przyszłe występy. Teraz wydaje się, że nadchodzi czas na kolejne ruchy na rynku transferowym, by być gotowym na rywalizację o szczebel wyżej niż, to wcześniej było w planach.

Ogromne zmiany w Ostrowie. Berntzon zdradził, kto przyjdzie w jego miejsce

Jak wspominał prezes InvestHousePlus PSŻ Poznań Jakub Kozaczyk w niedawnej rozmowie na kanale klubowym, do drużyny zostanie wypożyczony jeden z młodzieżowców Arged Malesy Ostrów i przypuszcza się, że będzie to Jakub Poczta w przeszłości startujący w barwach poznańskiego klubu świeżo po otrzymaniu licencji „ż”. Wiele jednak na to wskazuje, że szykuje się mocniejszy ostrowski zaciąg zawodników mający zasilić barwy żółto czarnych. Do młodego zawodnika w stolicy Wielkopolski mają bowiem dołączyć weteran żużlowej szlaki Grzegorz Walasek (śr. biegowa 1,900 – 18. wynik w 1. Lidze Żużlowej) oraz dobrze znany miejscowym kibicom Duńczyk Matias Nielsen (śr. biegowa 1,738 – 26. wynik w 1. Lidze Żużlowej), dla którego byłby to powrót w szeregi „Skorpionów” po dwóch sezonach startów dla lokalnego sąsiada.


Taka sytuacja sprawiłaby, że zespół InvestHousePlus PSŻ Poznań musiałby postawić na polskiego zawodnika do lat 24. Na tą pozycję najmocniejszym kandydatem na tą chwilę wydaje się kończący wiek młodzieżowca Mateusz Dul (śr. biegowa 1,320 – 45. wynik w 1. Lidze Żużlowej). Zawodnik jeżdżący w tym roku w barwach H. Skrzydlewska Orzeł Łódź szczególnie mocno dał się zapamiętać z bezpośredniej domowej rywalizacji właśnie z poznaniakami. To właśnie niespodziewane duże punkty juniora w kluczowej fazie tego spotkania dały najcenniejsze tegoroczne zwycięstwo ekipie z miasta Włókniarzy dające im w końcowym rozrachunku utrzymanie. Chodzą również pogłoski o sporym zainteresowaniu poznańskiego klubu Krzysztofem Kasprzakiem, który dotychczas reprezentował barwy ekstraligowych Cellfast Wilków Krosno, zawodnik ten z pewnością może być ciekawą alternatywą dla wspomnianego wcześniej Grzegorza Walaska.

psz poznan 1


Wszystko wskazuje na to, że jeśli InvestHousePlus PSŻ Poznań otrzyma zaproszenie do 1. Ligi Żużlowej na sezon 2024 i z niego skorzysta, spełniając szereg warunków licencyjnych w tym przede wszystkim warunek posiadania oświetlenia, to rysujący się skład wydaje się bardzo ciekawy i stanowi solidną podstawę do optymizmu dla poznańskich kibiców na nadchodzący sezon. Czy tak właśnie będzie wyglądało ostateczne, zestawienie poznańskich „Skorpionów”? Przekonamy się w najbliższym czasie, bo widać jak na dłoni, że w żużlu niczego nie można być pewnym, nawet tego, w której lidze się pojedzie.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *