Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wilki wciąż mogą liczyć na utrzymanie w PGE Ekstralidze?

Wilki
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Kamil Tokarczyk

Wilki wciąż mogą liczyć na utrzymanie w PGE Ekstralidze?

Drużyna Cellfast Wilków Krosno znajduję się aktualnie na ostatnim miejscu w tabeli PGE Ekstraligi i przed beniaminkiem arcyważne spotkania, aby zapewnić sobie utrzymanie w najlepszej lidze świata. Krośnianie tracą dwa punkty do siódmego miejsca, które zajmuję ZOOLeszcz GKM Grudziądz i tyle samo do Fogo Unii Leszno, oba te zespoły mają jednak rozegrane spotkanie więcej i kluczowe mogą się okazać bezpośrednie pojedynki pomiędzy tymi zespołami.

Artiom Łaguta o dyspozycji Sparty -“Cała drużyna jest wyrównana i mocna”

Po dobrym początku sezonu, gdzie niewiele zabrakło, aby na inauguracje Wilki wygrały w Lesznie (46:44) i dwóch domowych zwycięstwach z For Nature Solutions KS Apatorem Toruń (50:40) oraz ZOOLeszcz GKM-em Grudziądz (49:41), przyszedł mocny kryzys w zespole Michała Finfy i od tego czasu krośnianom nie udało się zdobyć żadnych punktów, najbliżej dopisania kolejnych „oczek” było w pamiętnym meczu przeciwko ebut.pl Stali Gorzów, mecz ten jednak został przerwany po dziewiątym biegu i zakończył się on zwycięstwem gości 26:28.

Pomimo tak fatalnej passy, Cellfast Wilki Krosno wciąż mogą myśleć o utrzymaniu. Przed nimi aż trzy domowe spotkania i dwa wyjazdowe, w których również mogą powalczyć przynajmniej o punkt bonusowy. Ostatni domowy mecz przeciwko Betard Sparcie Wrocław (40:50) pokazał, że krośnianie na własnym torze potrafią się postawić nawet niepokonanej do tej pory drużynie z Wrocławia, a kolejne spotkania przeciwko ekipom z Częstochowy, Lublina czy Leszna nie powinny być aż tak wymagające jak to z aktualnymi liderami PGE Ekstraligi.

Natomiast w tej chwili wydaje się, że najważniejsze spotkanie może się odbyć dopiero w 14. kolejce, kiedy to do Krosna przyjedzie Fogo Unia Leszno. Jak wcześniej wspominaliśmy, pierwsze starcie między tymi drużynami było niezwykle wyrównane i jeśli wcześniejsze spotkania nie rozstrzygnęłyby sprawy spadkowicza, to szóstego sierpnia przy ul. Legionów 1 możemy oglądać najważniejszy mecz tego sezonu dla obu tych ekip.

Najbliższe mecze Cellfast Wilków Krosno:

Cellfast Wilki Krosno vs Tauron Włókniarz Częstochowa, 29.06 czwartek godz. 20:30

ZOOLeszcz GKM Grudziądz vs Cellfast Wilki Krosno 02.07 niedziela godz. 16:30

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *