Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wilki Krosno z potężną inwestycją na stadionie w Krośnie.

Wilki Krosno

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Wilki Krosno z potężną inwestycją na stadionie w Krośnie.

Krośnieńscy radni bez głosów sprzeciwu (2 głosy wstrzymujące się) w dniu dzisiejszym wyrazili zgodę na zaciągnięcie zobowiązania finansowego na kwotę 17 milionów złotych potrzebną do sfinansowania budowy krytej trybuny na pierwszym łuku krośnieńskiego stadionu. Być może, część tej kwoty uda się odzyskać w formie rządowego dofinansowania i odliczenia VAT.

trybuna1
fot. krosno24.pl

Trybuna która powstanie będzie posiadać 2253 miejsca siedzące, w tym 12 miejsc dla osób niepełnosprawnych i ma spełniać wszystkie standardy wymagane przez centrale związkowe PZPN oraz PZM. Będzie służyć zarówno kibicom sportu żużlowego jak i piłki nożnej. Trybuna ma także pełnić funkcję ekranu akustycznego chroniącego okolicznych mieszkańców przed nadmiernym hałasem. Będzie to konstrukcja żelbetowa ze stalowym dachem.

trybuna3
fot. krosno24.pl

Wewnątrz trybuny, przewidziano sanitariaty oraz mobilne punkty gastronomiczne. Wokół obiektu powstaną: droga pożarowa, chodniki oraz parkingi (65 miejsc dla gości i 40 dla załóg żużlowych). Według założeń, do czerwca 2022 roku ma powstać trybuna bez zadaszenia. Samo zadaszenie ma być dobudowane do listopada 2022 roku. 

trybuna4
fot. krosno24.pl

Grzegorz Leśniak Prezes drużyny Cellfast Wilki Krosno:

Po odnowieniu basenów, budowie hali, kortów, Euroboiska przyszedł najwyższy czas na remont obiektu na ul. Legionów który powstał w latach 50 ubiegłego stulecia. Ten obiekt aż prosił się o gruntowną modernizację i dlatego bardzo się cieszę że Radni Miasta Krosna bez głosów sprzeciwu wyrazili zgodę na budowę trybuny na pierwszym łuku. Dodać trzeba że to nie tylko trybuna ale ogromne zaplecze sanitarne, gastronomiczne, drogi dojazdowe, parkingi a więc cała infrastruktura. Cieszy również fakt że władze Krosna dostrzegają jak ogromne znaczenie ma promocja miasta i regionu poprzez sport i drużynę Cellfast Wilki Krosno. To daje nam jasny sygnał że idziemy w dobrym kierunku krok po kroku.

fot. krosno24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *