Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wilki Krosno kończą budowę nowego obiektu. Ma on pomóc w szkoleniu

Wilki Krosno
Fot. Wilki Krosno//Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Wilki Krosno kończą budowę nowego obiektu. Ma on pomóc w szkoleniu

Wilki Krosno w ostatnich latach rozwinęły się bardzo mocno. Z najniższego poziomu rozgrywek w Polsce udało im się awansować do PGE Ekstraligi. Ich przygoda w najlepszej żużlowej lidze świata nie trwała długo, a zakończyła się ona szybkim spadkiem do 1. Ligi Żużlowej. W Krośnie nikt nie ma jednak zamiaru się poddawać i nadal dąży się do rozwoju żużla w mieście.

Ostatnio głośno było o remoncie stadionu przy Legionów, który miałby zostać częściowo sfinansowany z pieniędzy od państwa, a sięgnąłby on przede wszystkim trybun oraz infrastruktury towarzyszącej. Prócz areny zmagań ligowych krośnianie budowali inny obiekt, mający służyć miniżużlowcą. Jak poinformowali oni w piątkowy wieczór, budowa została ukończona i minitor pomyślnie przeszedł kontrolę PZM. Klub nawet planuje zorganizować treningi już niedługo, aby został on wykorzystany jeszcze przed przerwą zimową.

Posiadanie takiego obiektu jest ważną rzeczą w całym procesie szkolenia, gdyż chłopcy, przychodzący do szkółki, mogą trenować już od najmłodszych lat. W obliczu sukcesów młodych „Wilków”, jakim były wicemistrzostwo Ekstraligi U24 i złoty medal DMPJ, może się to okazać powstaniem nowego ośrodka szkolenia, który będzie tworzyć zawodników, tak jak robi to, chociażby Unia Leszno.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *