Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wiktor Trofimow jednak nie dla Wybrzeża Gdańśk!

Wiktor Trofimow

Autor: Kamil Tokarczyk

Wiktor Trofimow jednak nie dla Wybrzeża Gdańśk!

W ostatnim czasie wydawało się, że zarówno przyszłość Trofimowa jak i skład Wybrzeża Gdańsk są już zamknięte, jak się jednak okazuje obie strony nie doszły do porozumienia i Ukrainiec z polskim paszportem postanowił powrócić do Motoru Lublin w którym to podpisał kontrakt „warszawski”.

Wiktor Trofimow już w przeszłości miał okazję reprezentować barwy aktualnych Mistrzów Polski, bowiem w latach 2019-2020 zdobywał punkty dla klubu z Lubelszczyzny na pozycji młodzieżowca. W kolejnych sezonach po zakończeniu wieku juniora był zmuszony zejść ligę niżej gdzie mogliśmy go oglądać w barwach Row-u Rybnik oraz Wybrzeża Gdańsk.

Miedziński powraca do żużla i podpisał kontrakt w Polonii Bydgoszcz!

Ostatni sezon Wiktora Trofimowa lekko mówiąc, nie należał do najlepszych, gdyż 23-latek osiągnął średnią na poziomie 1,2 punktu na bieg i był jednym z gorszych zawodników na pozycji U-24. Mimo tak dużego zawodu wydawało się, że w związku z dużymi problemami kadrowymi Gdańskiego klubu, ten wciąż będzie zdobywał punkty na torach 1-ligowych.

Zawodnik podjął jednak inną decyzję i postanowił dołączyć do Motoru Lublin, dzięki czemu ma dużo więcej czasu na podjęcie ostatecznej decyzji o wyborze klubu na sezon 2023. Znaczące w jego przypadku jest to, że Wiktor Trofimow może startować nie tylko jako polski zawodnik, ale także wciąż ma przed sobą 2-lata na pozycji U-24.

Fot. Viktor Trofimov Racing/Facebook

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV – ODWIEDŹ NASZ KANAŁ NA YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *