Wiktor Rafalski ponownie najlepszy! Co za forma 18-latka! [RELACJA] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wiktor Rafalski ponownie najlepszy! Co za forma 18-latka! [RELACJA]

Wiktor Rafalski

Na torze 2. ligowej Grupy Azoty Unii Tarnów odbyła się kolejna edycja Zaplecza Kadry Juniorów. Ku zdziwieniu, po raz kolejny najlepszy okazał się Wiktor Rafalski, wyprzedzając Kacpra Halkiewicza i Antoniego Mencela.

Inauguracyjny wyścig padł łupem Kacpra Łobodzińskiego, który pokonał Jana Heleniaka, Bartosz Curzytka oraz Kajetana Kupca. W pierwszej serii startów trzy punkty na swoje konto dopisali jeszcze Filip Seniuk, Wiktor Rafalski i Antoni Mencel.

Łącznie czterech żużlowców do samego końca walczyło o triumf w całym zawodach. Wiktor Rafalski i Kacper Halkiewicz zmierzyli się bezpośrednio w 4. biegu. Ten jak się później okazało, był kluczowy w kontekście losów całego turnieju. Obaj zawodnicy zdobyli po 14 punktów, a o tym kto wygrał, zadecydowała ich konfrontacje. Lepiej wyszedł z niej zawodnik GKMu Grudziądz — Rafalski. Najniższy stopień podium przypadł Antoniemu Mencelowi z Unii Leszno (13 oczek).

Ponownie nieco słabiej wypadł Hubert Jabłoński (9.pozycja), Krzysztof Lewandowski (10) i Kajetan Kupiec (11).