Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wiktor Przyjemski nie narzeka na dużą ilość jazdy – „Tak mi jest dobrze”

Przyjemski
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Wiktor Przyjemski nie narzeka na dużą ilość jazdy – „Tak mi jest dobrze”

Przed niedzielnym meczem 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Polonią Bydgoszcz a Falubazem Zielona Góra, wywiadu dla Canal+ udzielił Wiktor Przyjemski. Junior drużyny z Bydgoszczy w ostatnim tygodniu miał bardzo dużo jazdy. Przyjemski najpierw we wtorek startował w lidze szwedzkiej, potem w turnieju Zaplecza Kadry Juniorów, był rezerwowym podczas rundy SGP2, a tydzień kończył udziałem w spotkaniu przeciwko zielonogórzanom.

Enea Falubaz traci zawodnika? Podejrzenie poważnej kontuzji

Wiktor Przyjemski zapytany przez reportera o dużą ilość jazdy w ostatnim tygodniu, odpowiedział, że tej jazdy było naprawdę sporo, ponieważ jechał w lidze szwedzkiej, później w wygranym przez niego turnieju Zaplecza Kadry Juniorów i na treningu, przed meczem z Falubazem pojawił się dopiero w sobotę. 18-letni zawodnik mówił też, że odpowiada mu taki harmonogram tygodnia.

„Faktycznie tej jazdy było sporo, we wtorek zacząłem Szwecją i tak naprawdę wczoraj dopiero byłem pierwszy dzień w Bydgoszczy na treningu. Na pewno w czymś to pomaga, tak mi jest dobrze i mam nadzieję, że tak będzie dalej” – mówił Wiktor Przyjemski w wywiadzie dla Canal+.

Junior bydgoskiej Polonii był również pytany o jego podejście do zawodów, czy pełne skupienie, czy jednak dobra zabawa. 18-latek powiedział, że kiedy jest dobra zabawa, to końcowy wynik jest dobry i on trzyma się tego.

„Zawsze, jak jest dobra zabawa, to jest wynik, więc trzymajmy się tego” – odpowiedział Przyjemski.

Dla Wiktora Przyjemskiego ten sezon jest wyśmienity. W 9 meczach 18-latek wykręcił średnią 2,512 punkta na bieg, co czyni go najlepszym zawodnikiem 1 Ligi Żużlowej. Przypomnijmy, że ostatnie 3 spotkania Przyjemski kończył niepokonany, udowadniając, że przewyższa poziomem ligę i już w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zobaczymy go w PGE Ekstralidze.

Po trzech startach przeciwko Enea Falubazowi Zielona Góra Wiktor Przyjemski znowu ma na swoim koncie komplet punktów. Wychowanek Polonii wygrywa swoje biegi z ogromną przewagą.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *