Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wiemy, ile wydaje na sprzęt najlepszy junior 1. ligi żużlowej

wydaje na sprzęt

Autor: Redakcja

Wiemy, ile wydaje na sprzęt najlepszy junior 1. ligi żużlowej

Wiktor Przyjemski w sezonie 2022 był najlepszym juniorem eWinner 1. Ligi i jednym z liderów Abramczyk Polonii. Jego menedżer w rozmowie z serwisem polskizuzel.pl zdradził, jak wyglądają przygotowania 17 – latka do tegorocznych rozgrywek i ile w zeszłym roku kosztowała go jazda na żużlu.

Czy Patryk Dudek wróci do Zielonej Góry? Były działacz nie ma wątpliwości

– Wiktor jest w tej chwili na Malcie z żużlową reprezentacją Polski. Wcześniej był w Sardynii, gdzie spędził pełne dwa tygodnie. To był intensywny czas, bo zaliczył 10 mocnych jednostek treningowych na crossie. Za każdym razem to trwało prawie cały dzień. Wiktor pracował pod okiem trenera Kowalskiego z Gdańska i po fakcie mówił, że nauczył się tyle, co przez kilka wcześniejszych sezonów. Podkreślał też, że wrócił mu już luz i głód motocyklowy. Te treningi miały jasny cel. Chodzi o rozwój Wiktora pod kątem torów przyczepnych. To znany problem z sezonu 2022. Chcemy z niego uczynić zawodnika bardziej wszechstronnego – mówi nam Marek Ziębicki, menedżer Wiktora Przyjemskiego.

Poza tym Przyjemski regularnie uczęszcza do szkoły sztuk walki, gdzie trenuje pod okiem Łukasza Rambalskiego. Równolegle trwają przygotowania pod kątem sprzętowym. – Wojtek Malak i brat Wiktora są już zajęci komplementowaniem sprzętu. W większości dochodzi do pełnej wymiany, bo nigdy nie stosujemy półśrodków. Pod tym względem będziemy doskonale zabezpieczeni – tłumaczy Ziębicki.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Z UDZIAŁEM MICHAŁA ŚWIĄCIKA – kliknij TUTAJ

Jak będzie wyglądać zaplecze sprzętowe najlepsze juniora ligi? – W tym roku będziemy dysponować pięcioma kompletnymi podwoziami. Silników będzie od ośmiu do dziewięciu. One mają oczywiście różną charakterystykę i dobieramy je w zależności od tego, gdzie udajemy się na zawody. Mogę też zdradzić, że nadal zamierzamy jechać ze stajnią RK Racing – podkreśla.

Niedawno trzykrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik w wywiadzie dla Kanału Sportowego zdradził, że jego roczny budżet potrzebny do jazdy na żużlu sięga dwóch milionów złotych. Jak to wygląda u Wiktora Przyjemskiego?

– Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie koszty, to w sezonie 2022 przekroczyliśmy milion złotych. Na pewno nastąpi pod tym względem jakiś progres, bo wszystko drożeje. Wystarczy powiedzieć, że w 2020 roku opona Mitas kosztowała około 180 zł netto. Teraz za Anlasa trzeba zapłacić powyżej 400 zł netto. Wzrost jest zatem ogromny – podsumowuje Ziębicki.

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *