Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Wielki GKM Grudziądz wygrywa ze Spartą! Utrzymanie jest już blisko! [RELACJA]

GKM Grudziądz
Fot. Michał Szmyd

Autor: Piotr Ziomek

Wielki GKM Grudziądz wygrywa ze Spartą! Utrzymanie jest już blisko! [RELACJA]

Piątkowy wieczór to nie tylko ćwierćfinały Euro, ale także mecz pomiędzy ZOOleszcz Gkmem Grudziądz, a Betard Spartą Wrocław. Gospodarze uciekli spod gigantycznego spadkowego topora, pewnie zwyciężając wynikiem 51:39. Liderami swoich drużyn byli Max Fricke, oraz Maciej Janowski.

Początek meczu to bardzo ciekawy wyścig pierwszy, gdzie Artem Laguta kapitalnym atakiem minął parę gospodarzy. W wyścigu juniorskim taśmy dotknął za to Jakub Krawczyk, który ewidentnie nie wytrzymał ciśnienia. W powtórce pewne zwycięstwo Łobodzińskiego, za nim jednak ciekawą walkę stoczył Kowolik z Małkiewiczem. Trzeci bieg to koncert Janowskiego, który prowadził od startu do mety. Gigantyczne problemy miał Daniel Bewley, który przegrał z Kacprem Pludrą. Wyścig czwarty to podwójne zwycięstwo pary Lidsey-Łobodziński, którzy bardzo pewnie pokonali parę gości.

Piąty wyścig to taśma Artema Laguty, który „wjechał” w nią za pomocą swoich mięśni! Motocykl zgasł, więc został on wykluczony, w powtórce pewnie wygrał Janowski. Bieg szósty to kolejna taśma, tym razem Vadima Tarasenko. Zawodnik ZOOleszcz Gkm-u miał bardzo duże pretensje do Daniela Bewleya, który przysłowiowo wpuścił go w taśmę. Powtórka to pewne podwójne zwycięstwo gości. Bieg siódmy to dobry start grudziądzan, których dał radę jednak rozdzielić kapitalny tego dnia Janowski. „Magic” do końca ścigał Fricke’a, ale bez skutku.

Trzecia seria startów to wyborna jazda ZOOleszcz Gkm-u Grudziądz. Bieg ósmy to sensacyjne podwójne zwycięstwo, gdzie para Łobodziński-Tarasenko za swoimi plecami przywiozła Artema Lagute. W wyścigu dziewiątym kapitalnie ze startu wyszli wrocławianie. Wydawało się, że wyjdą na podwójne prowadzenie, ale cały wyścig przegrali… podwójnie! Bieg dziesiąty to kolejne zwycięstwo drużynowe gospodarzy, chociaż tym razem ich parę dał radę przedzielić Maciej Janowski.

Wyścig jedenasty to kolejny świetny start gości, z którymi jednak poradził sobie Max Fricke. Nie trafiona zmiana po stronie grudziądzan, gdzie Kacper Łobodziński zastąpił Pludre. Bieg dwunasty to minimalne przełamanie gości, którzy zwyciężyli 2:4. Bardzo istotną rywalizację juniorską wygrał Kowolik, który ponownie pokonał Małkiewicza. Bieg trzynasty, po stronie Betard Sparty, duet Janowski-Laguta. Co może pójść nie tak? Wszystko. Przegrany start i porażka bez jakiejkolwiek walki. Przed biegami nominowanymi ZOOleszcz Gkm był już pewny zwycięstwa, a w dwumeczu mieliśmy remis.

Bieg czternasty to przebudzenie Artema Laguty. W sukurs poszedł mu Bartłomiej Kowalski, a Betard Sparta zwyciężyła ten wyścig podwójnie! Dzięki czemu w dwumeczu było wiadome już to, że GKM Grudziądz nie weźmie punktu bonusowego. Ostatni wyścig dnia to kolejny dobry bieg Macieja Janowskiego, który cały wyścig dobrze odpierał ataki Maxa Fricke’a. Z tyłu ciekawa walka o punkt, którą wygrał Michael Jepsen Jensen.

Zooleszcz GKM Grudziądz:

9. Max Fricke (2,3,3,3,2) 13

10. Jaimon Lidsey (3,1,2*,2*,0) 8+2

11. Michael Jepsen Jensen (1*,2,3,2,1*) 9+2

12. Kacper Pludra (1*,1*,1,-) 3+2

13. Wadim Tarasienko (2,t,2*,3,1) 8+1

14. Kacper Łobodziński (3,2*,0,3,0) 8+1

15. Kevin Małkiewicz (1,1,0) 2

16. Jan Przanowski

Betard Sparta Wrocław:

1. Bartłomiej Kowalski (0,3,0,2,2*) 7+1

2. Daniel Bewley (0,2*,1,3,0) 6+1

3. Artiom Łaguta (3,t,1,1*,0,3) 8+1

4. Francis Gusts (-,-,-,-)

5. Maciej Janowski (3,3,3,2,1,3) 15

6. Jakub Krawczyk (t,0,0) 0

7. Marcel Kowolik (2,0,1) 3

8. William Drejer (1,0) 1

GRv lSdacAUrncT
Fot. Michał Szmyd
GRv gUPacAAGK6O
Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *