Żużel - Best Speedway Tv

We wtorek inauguracja Ekstraligi U24 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

We wtorek inauguracja Ekstraligi U24

sgp 2

We wtorek inauguracja rozgrywek ekstraligi u24

We wtorki, tak jak w ubiegłym roku, odbywać się będą spotkania Ekstraligi u24. Przed nami pierwsza kolejka tych rozgrywek.

Mikkel Michelsen: “Największym problemem był początek meczu”

W 1 kolejce doszło już do odwołania dwóch spotkań Grudziądz – Toruń oraz Lublin – Gorzów. Spowodowane jest to tym, że właśnie na wtorek przełożono mecz PGE Ekstraligi pomiędzy Stalą Gorzów, a GKM-em Grudziądz. Tak więc w 1 rundzie spotkań odbędą się tylko dwa mecze: Unia Leszno – Sparta Wrocław oraz Włókniarz Częstochowa – Wilki Krosno. Przypomnijmy, że w rozgrywkach Ekstraligi U24 w tym sezonie weźmie udział obrońca tytułu Arged Malesa Ostrów Wlkp., który w 1 kolejce pauzuje, ze względu na nieparzystą ilość drużyn.

W Lesznie wicemistrzowie ligi u24 podejmą Spartę Wrocław. Leszczynianie będą mogli liczyć na mały rewanż za niedzielną porażkę na olimpijskim w PGE Ekstralidze. Byki są faworytem tego spotkania. Na pewno wielu kibiców będzie ciekawych dyspozycji Nazara Parnickiego, ukraiński talent jest jednym z wielu przyszłościowych zawodników w składzie Unii oprócz niego i polskich juniorów w zestawieniu znaleźli się również Maurice Brown oraz James Pearson. W barwach Sparty wystąpi w Lesznie m.in. mistrz świata na długim torze Lukas Fienhage, oraz mistrz z poprzedniego sezonu U24 Marius Nielsen. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

U24 Beckhoff Sparta Wrocław:
1. Connor Bailey
2. Jaroslav Vanicek
3. Marius Nielsen
4. Nathan Ablitt
5. Lukas Fienhage
6. Mateusz Panicz
7. Kacper Andrzejewski

Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno:
9. Nazar Parnicki
10. Damian Ratajczak
11. Maurice Brown
12. Antoni Mencel
13. James Pearson
14. Tobiasz Jakub Musielak
15. Hubert Jabłoński

Natomiast Włókniarz zainauguruje rozgrywki Ekstraligi u24 domowym pojedynkiem z Wilkami Krosno. Faworytem są Częstochowianie. Pod 9 u gospodarzy zobaczymy Antona Karlssona, który ostatnio zadebiutował w PGE Ekstralidze, zdobywając punkt z bonusem w dwóch startach. W składach oby drużyn nie zabraknie również polskich młodzieżowców, którzy nie dostali na razie szansy w PGE Ekstralidze. W Orlen Cellfast Wilkach zaprezentuje się wypożyczony niedawno do Polonii Piła Kacper Szopa.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00

Reklamy

Orlen Cellfast Wilki Krosno:
1. Bastian Borke
2. Piotr Świercz
3. Denis Zieliński
4. Krzysztof Sadurski
5. Marko Lewiszyn
6. Kacper Szopa
7. Szymon Bańdur

Tauron U24 Włókniarz Częstochowa:
9. Anton Karlsson
10. Mitchell Cluff
11. Franciszek Karczewski
12. Espen Sola
13. Kajetan Kupiec
14. Kacper Halkiewicz
15. Szymon Wolski

Fot. Bartosz Glapiak

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×