Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Turnieje Indywidualne

4 Polaków zawalczy w Żarnowicy! Stawką jest jazda w cyklu Grand Prix

w Żarnowicy

Autor: Jakub Żak

4 Polaków zawalczy w Żarnowicy! Stawką jest jazda w cyklu Grand Prix

Już w sobotę odbędzie się jeden z najważniejszych turniejów w sezonie. Mowa tu o Grand Prix Challenge, który odbędzie się jutro o 14 w słowackiej Żarnowicy. Stawka w tym roku będzie wyjątkowo mocna, a w gronie walczących o jazdę w Indywidualnych Mistrzostwach Świata znajduje się aż 4 Polaków.

Poprzez rundy eliminacyjne w Glasgow, Nagyhalasz, Terenzano i Gorican wyłoniono tegoroczną obsadę GP Challenge, z którego zaledwie trzech zawodników będzie mogło otrzymać status stałego uczestnika Speedway Grand Prix w sezonie 2022. W stawce znajduje się czterech Polaków, a każdy z nich ma szansę, by przebrnąć przez turniej w Żarnowicy i dołączyć do najlepszych na świecie.

Ambicję na powrót ma przede wszystkim Patryk Dudek, który w 2020 wypadł z cyklu. Wielu mówiło, że wróci tam poprzez SEC, ale ta sztuka udała się Michelsenowi, a zawodnikowi Falubazu pozostał Challenge. Duże szanse ma również Janusz Kołodziej, żużlowiec Unii Leszno w tym sezonie PGE Ekstraligi radzi sobie naprawdę dobrze i ma tam najwyższą średnią z całej stawki. Oczywiście nie wolno zapominać również o Przedpełskim i Musielaku, którzy mogą sprawić niespodziankę, tak jak w zeszłym roku dokonał tego Krzysztof Kasprzak, ale w przeciwieństwie do niego, im obecny sezon układa się bardzo dobrze.

W stawce znajduje się również dwóch stałych uczestników SGP na sezon 2021, czyli Max Fricke i Robert Lambert. Nie idzie im tam jednak zbyt dobrze i zajmują kolejną 9. i 10. pozycję, więc sobotni turniej będzie dla nich szansą na utrzymanie miejsca w cyklu.

Ciekawymi uczestnikami będą również Dan Bewley i Chris Holder, który po 2-letniej przerwie ma szansę wrócić do walki o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Brytyjczyk natomiast ku zdziwieniu wszystkich bardzo dobrze radzi sobie w PGE Ekstralidze, a pozytywnie zaskoczył również w SEC-u.

Sporo zawodników, którzy pojadą w Żarnowicy jest z eWinner 1. Ligi, bądź 2. Ligi Żużlowej i pomimo różnicy klas nie należy ich skreślać. Challenge bardzo często zaskakuje swoimi wynikami, a żużlowcy typu Łogaczow, Lebiedew, czy Tungate mają papiery, by w sobotę pokonać Dudka, bądź Holdera, nawet jeżeli wiadomo, że niekoniecznie nadają się do Grand Prix.

Lista startowa Grand Prix Challenge w Żarnowicy:

1. Jewgienij Kostygow (Łotwa)
2. Siergiej Łogaczow (Rosja)
3. Chris Holder (Australia)
4. Janusz Kołodziej (Polska)
5. Nicolai Klindt (Dania)
6. Martin Smolinski (Niemcy)
7. Patryk Dudek (Polska)
8. Adam Ellis (Wielka Brytania)
9. Jan Kvech (Czechy)
10. Tobiasz Musielak (Polska)
11. Robert Lambert (Wielka Brytania)
12. Rohan Tungate (Australia)
13. Max Fricke (Australia)
14. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
15. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
16. Paweł Przedpełski (Polska)

17. Vaclav Milik (Czechy)
18. Jakub Valković (Słowacja)

fot. Wojta-foto.cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×