Żużel - Best Speedway Tv

W Warszawie odbyło się seminarium sędziów i komisarzy torów | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W Warszawie odbyło się seminarium sędziów i komisarzy torów

W Warszawie

W Warszawie odbyło się seminarium sędziów i komisarzy torów

W ostatnią sobotę po długiej przerwie spowodowanej pandemią w siedzibie PZM-u w Warszawie odbyło się seminarium dla sędziów żużlowych i komisarzy torów. Powodem spotkania były ostatnie zmiany regulaminowe.

W Warszawie

„Cieszę się, że w końcu mogliśmy spotkać się w większym gronie, bo od dłuższego czasu był z tym problem ze względu na pandemię koronawirusa. Podczas seminarium udało się zrealizować wszystko, co sobie zakładaliśmy” – mówi przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański na łamach polskizuzel.pl

Podczas seminarium omówiono głównie kwestie regulaminowe związane z torami i plandekami, które od tego sezonu będą wymagane w PGE Ekstralidze, ale oprócz tego poruszono kilka innych tematów, o czym opowiedział szef polskich sędziów Leszek Demski – „W regulaminie jest trochę nowości, więc takie spotkanie było konieczne. Poza tym rozmawialiśmy o właściwym nadzorze nad przygotowaniem torów, a także o tym, jak powinna wyglądać procedura ich przykrywania. Od tego roku mamy obowiązkowe plandeki, więc ta kwestia wymagała dokładnego omówienia. Przekazaliśmy także informacje na temat urządzenia samoczynnie zwalniającego taśmę maszyny startowej. Wyjaśniliśmy, podczas jakich zawodów sędziowie muszą z niego korzystać, a kiedy nie jest to konieczne”.

Reklamy

Należy przypomnieć, że w ostatnim czasie wszystkie tego typu seminaria odbywały się w trybie zdalnym. W efekcie dochodziło do nich znacznie częściej niż normalnie. Spotkania mogą już przebiegać w tradycyjny sposób, ale mimo wszystko Leszek Demski podkreśla, że nie ma zamiaru rezygnować ze zdalnych szkoleń – „Dzięki temu byliśmy na bieżąco. Spotykaliśmy się znacznie częściej niż w tych niepandemicznych sezonach. Ta formuła się przyjęła. Dla wielu sędziów i komisarzy stała się efektywniejsza i wygodniejsza, więc komunikacja zdalna będzie w dalszym ciągu kontynuowana bez względu na to, jak będzie rozwijać się pandemia” – powiedział Demski dla polskizuzel.pl.

fot. polskizuzel.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×