Aktualności/Liga Szwedzka

W Vastervik na styku i deszczowa Kumla, czyli liga szwedzka

W Vastervik na styku

Autor: Aleksandra Bronisz

W czwartkowy wieczór odbyły się dwa spotkania w ramach ligi szwedzkiej. W pierwszym Vastervik Speedway podejmował zespół Eskilstuna Smederna. Gospodarze wygrali 46:44. W zawodach mogliśmy śledzić poczynania dwóch Polaków. Występował Paweł Przedpełski i Grzegorz Zengota. Obydwaj zaliczyli bardzo dobre występy.

Przedpełski był jednym z liderów zespołu. Zdobył 12 punktów, a tyle samo zgromadził również Kenneth Bjerre. Oprócz tej dwójki dobry występ zaliczył również Australijczyk- Jaimon Lidsey, który zakończył mecz z 11 oczkami na swoim koncie.

W drużynie przeciwnej najlepiej się spisał Robert Lambert, którzy przywiózł 14 punktów. Jedno oczko mniej zdobył Zengota. Dobry początek zawodów miał Michael Jepsen Jensen, który w swoich pierwszych 4 startach zdobył 9 punktów, lecz później przywiózł dwa zera.

Vastervik Speedway – 46 pkt.
9. Kenneth Bjerre – 12+2 (1*,2,1*,3,2,3)
10. Gleb Czugunow – zastępstwo zawodnika
11. Jaimon Lidsey – 11 (2,3,3,0,2,1)
12. Peter Ljung – 3+1 (0,1,1,1*)
13. Paweł Przedpełski – 12+1 (3,2,3,2,1*,1)
14. Mads Hansen – 6+1 (3,1,1,1*,d)
15. Anton Karlsson – 2+1 (0,1*,1)

Eskilstuna Smederna – 44 pkt.
1. Grzegorz Zengota – 13+1 (3,1*,2,2,3,2)
2. Patryk Wojdyło – 0 (0,0,0,-)
3. Robert Lambert – 14 (2,3,w,3,3,3)
4. Pontus Aspgren – zastępstwo zawodnika
5. Michael Jepsen Jensen – 9+1 (2,3,2*,2,0,0)
6. Matic Ivacic – 2 (2,0,0)
7. Joel Andersson – 6+2 (1*,u,3,0,0,2*)

97398F6D 6874 477E 8B10 6BCAD12A1EFD

W drugim spotkaniu Kumla Indianerna podjęła Piraterne Motale. Zespół gospodarzy nie dał najmniejszych szans gościom. Mecz zakończył się wynikiem 55:35. Zawody trwały bardzo długo ze względu na deszcz, który zaczął padać po 5 wyścigu. Przez zły stan toru zawody zostały przerwane i wznowione po ponad godzinie przerwy. W tym meczu również występowało dwóch Polaków.

Gospodarze pojechali bardzo równo. Najwięcej punktów (11) zdobył Chris Holder. Po 10 dorzucili Bellego i Iversen. Dobry początek w wykonaniu polskiego zawodnika Norberta Krakowiaka, który w trzech pierwszych wyścigach był niepokonany, następnie został wykluczony, a w ostatnim swoim wyścigu zdefektował.

Drużyna gości stosowała ZZ za kontuzjowanego Piotra Pawlickiego. Liderem drużyny w tym meczu był Oskar Fajfer, który zdobył 12 punktów. Dobrze punktował, również Vaclav Milik, który ostatecznie uzbierał 10 oczek. Kolejnym zawodnikiem, który zdobywał punkty, był Luke Becker, który zakończył mecz z 9 punktami.