Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Dzieje się w Rzeszowie! Młody zawodnik zerwał porozumienie z klubem

Rzeszowie
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Dzieje się w Rzeszowie! Młody zawodnik zerwał porozumienie z klubem

Stal Rzeszów miała już praktycznie całą skompletowaną drużynę na przyszłoroczny sezon. Beniaminek 1. Ligi Żużlowej skompletował solidny zespół, który będzie mógł powalczyć na zapleczu PGE Ekstraligi. Dzisiaj jednak jeden z zawodników wycofał się z porozumienia z klubem.

W połowie października klub za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że Phillip Hellstroem Baengs porozumiał się z nimi w sprawie nowego kontraktu. Młody Szwed miał walczyć o skład na pozycji zawodnika do lat 24. Jego rywalem w wewnątrz klubowym pojedynku miał być Mateusz Świdnicki. 22-latek w minionym sezonie reprezentował Wilki Krosno, a teraz ma przenieść się do Rzeszowa, gdzie będzie chciał odbudować się po tragicznym sezonie.

Do tego jednak nie dojdzie. Wszystko dlatego, że zawodnik zerwał porozumienie z klubem. Powodem tego miały być rozbieżności finansowe, względem tego, czego zawodnik i jego otoczenie oczekiwało od rzeszowskiego klubu. Stal miała zapewnić rozwój utalentowanemu zawodnikowi, który w świetnym stylu pokazał się szerszej publiczności podczas finału Speedway of Nations w 2021 roku.

W klubie mogą być niezadowoleni z całej sytuacji. Hellstorem Baengs jest bowiem bardzo przyszłościowym, który może niesamowicie się rozwinąć. Odejście z Rzeszowa może jednak nieco zahamować tę przygodę. W ostatnich dniach ciekawy wpis w serwisie X (dawniej Twitter) opublikował Paweł Piskorz, menadżer Stali Rzeszów. Napisał on, że zbyt duży wpływ rodzica na karierę syna lub córki może ją zniszczyć.

– mam nieodparte wrażenie że w większości przypadków w zawodowym sporcie, zbyt duża ingerencja Rodzica w karierę córki/syna hamuje rozwój, powiem więcej niszczy karierę swojego dziecka – napisał Paweł Piskorz w serwisie X.

Czy chodziło tutaj o przypadek młodego Szweda? Nie wiadomo, jednak to, że opublikował on go 4 listopada, a także przy okazji całej sytuacji z Baengsem może sugerować, że wiedział on o tym, co dzieje się w negacjach wcześniej. Tego jednak najprawdopodobniej się nie dowiemy, ale sytuacja młodzieżowca jest naprawdę ciekawa.

Prócz młodzieżowca, Stal Rzeszów ma swoich szeregach jeszcze potężną armatę w postaci Nickiego Pedersena, który na pierwszoligowych torach powinien prezentować swoją mistrzowską klasę. Oprócz trzykrotnego mistrza świata w ekipie „Żurawi” znajdą się: Jacob Thorssell, Marcin Nowak, Krystian Pieszczek, Peter Kildemand, Wiktor Rafalski i Jakub Poczta. Dołączyć do zespołu ma jeszcze Mateusz Świdnicki. Oprócz niego prawdopodobnie dołączy jeszcze jeden zawodnik, przychodzący w miejsce 20-latka.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *