Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

W Lublinie ruszyła zbiórka na nowego zawodnika

W Lublinie
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

W Lublinie ruszyła zbiórka na nowego zawodnika

Lublin wzorem Wrocławia ozdabia swoje miasto małymi figurkami z brązu. W stolicy Dolnośląska mamy krasnale, natomiast w Kozim Grodzie są to koziołki właśnie. Ich imiona oraz posiadane atrybuty nawiązują do ważnych dla historii miasta osób, oraz miejsc czy firm. Tym razem ma powstać figurka koziołka-żużlowca.

W stolicy Lubelszczyzny za figurki odpowiada Fundacja Lubelskie Koziołki, która powstała w sierpniu 2021 roku. Do tej pory na ulicach miasta pojawiło się siedem koziołków o imionach: Onufry, Kazik, LuCeK, Staś, Vetek, Światłowid, Szarytka Marianna. Figurki z miejsca stały się wielką atrakcją turystyczną, szczególnie Onufry, który od czasu do czasu przystrajany jest w wełnianą czapeczkę oraz szalik.

Fundacja ogłosiła powstanie nowego koziołka, tym razem żużlowca na motorze. Figurka, a w zasadzie figura, ponieważ według zapowiedzi będzie w skali 1:1. Rzeźba ma się znajdować przy wejściu na stadion żużlowy przy Z5.

Jak możemy przeczytać w opisie „Rzeźba koziołka na motorze stanie się nie tylko wizytówką żużla w Lublinie, ale także miejscem, gdzie każdy mieszkaniec i każdy fan tej dyscypliny będzie mógł się zatrzymać, zrobić sobie zdjęcie i jednocześnie oddać hołd żużlowi. Będzie to przestrzeń, w której historia spotka się z przyszłością, a nasze wspólne pasje staną się nieśmiertelne.”

Fundacja zapowiedziała, że odsłonięcie rzeźby zaplanowane jest na dzień rozpoczęcia sezonu 2024. Jednak aby realizacja tego projektu była możliwa, potrzebne są fundusze. W tym celu Fundacja Lubelskie Koziołki założyła zbiórkę pieniędzy na ten cel na portalu zrzutka.pl.

Organizatorzy zbiórki w następujących słowach zachęcają do przyłączenia się do inicjatywy: „Aby ten projekt stał się rzeczywistością, potrzebujemy Twojego wsparcia. Twoja hojność pozwoli nam sfinansować materiały, wykonanie i montaż rzeźby, aby mogła dumnie stanąć na swoim miejscu, obok stadionu żużlowego. Twoja darowizna nie tylko pomoże nam zrealizować ten piękny projekt, ale również pokaże, jak silna jest nasza społeczność żużlowa i jak mocno jesteśmy zjednoczeni. Wszelkie pozwolenia i decyzje już mamy, ale sama rzeźba jest bardzo kosztowna, dlatego bardzo doceniamy wszelkie wsparcie, które możemy otrzymać. Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za każdą pomoc.

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć zbiórkę, to pod tym linkiem można ją znaleźć.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *