Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

W Lublinie pojadą najlepsi młodzieżowcy! Komu Indywidualne Mistrzostwo Polski Juniorów?

SEC Challenge na żywo
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Dawid Ociepa

W Lublinie pojadą najlepsi młodzieżowcy! Komu Indywidualne Mistrzostwo Polski Juniorów?

W środę na lubelskim owalu, czyli obiekcie Drużynowych Mistrzów Polski Juniorów odbędzie się finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Start zawodów zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Pewne jest to, że tego dnia poznamy nowego mistrza, wszak aktualny – Mateusz Świdnicki w aktualnym sezonie nie jest już młodzieżowcem. Podobnie ma się sprawa z ubiegłorocznymi medalistami, czyli z Jakubem Miśkowiakiem i Wiktorem Lampartem.

Prawie wszyscy uczestnicy rundy musieli się kwalifikować z poszczególnych rund odbywających się w: Gdańsku, Zielonej Górze i Rzeszowie. Prawie, bo Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski i Damian Ratajczak zostali nominowani do startu w finale przez GKSŻ za udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Dodatkowo Wiktor Przyjemski otrzymał zaproszenie za reprezentowanie polskiej reprezentacji w SON2 w Rydze.

Zapowiada się na bardzo wyrównaną walkę o mistrzostwo między najlepszymi młodzieżowcami PGE Ekstraligi – Bartłomiejem Kowalskim i Mateuszem Cierniakiem. Obaj w tym sezonie odjechali konkurencji. Ci zawodnicy również w obecnym sezonie mają 21 lat, więc będzie to ich ostatnia okazja na zdobycie złota MIMP.

Najbardziej w obsadzie widoczny jest brak Jakuba Krawczyka, który w tegorocznym Brązowym Kasku zajął 5. miejsce. Młody Ostrowianin nie zakwalifikował się do zawodów finałowych, gdyż nie wystartował w gdańskich eliminacjach. Powodem absencji były powody sprzętowe. Zabraknie również Kacpra Pludry. Brązowy medalista Srebrnego Kasku zajął dopiero piąte miejsce w zielonogórskiej rundzie kwalifikacyjnej i został tylko rezerwowym.

Lista startowa:

NrNazwisko
1Kacper Grzelak
2Wiktor Przyjemski
3Kacper Halkiewicz
4Krzysztof Sadurski
5Mateusz Dul
6Mateusz Cierniak
7Franciszek Karczewski
8Bartosz Bańbor
9Michał Curzytek
10Damian Ratajczak
11Kacper Andrzejewski
12Szymon Bańdur
13Kajetan Kupiec
14Oskar Paluch
15Bartłomiej Kowalski
16Sebastian Szostak
R1Kacper Pludra
R2Jan Przanowski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×