W Lesznie zapachniało sensacją!

Wiele emocji dostarczyło żużlowym kibicom starcie FOGO Unii Leszno oraz RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra! Spotkanie zakończyło się minimalną wygraną gospodarzy 47-43.

Po pierwszej serii startów w Lesznie zapachniało sensacją. Goście świetnie weszli w mecz i po dwóch podwójnych zwycięstwach prowadzili z Unią 16-8. Żaden z leszczyńskich seniorów w swoim pierwszym starcie nie był w stanie dowieźć do mety choćby dwóch punktów. O ciężkim dla Mistrza Polski początku zawodów może świadczyć pierwsza w tym sezonie rezerwa taktyczna zastosowana przez Piotra Barona. W czwartej gonitwie zamiast Szymona Szlauderbacha pojawił się Dominik Kubera.

W drugiej serii startów za odrabianie strat zabrała się para Bartosz Smektała i Jaimon Lidsey, która pewnie wygrała piąty bieg. Od tego momentu przewaga Falubazu wraz z ich marzeniami o sprawieniu niespodzianki w Lesznie zaczęła topnieć. Biało-niebiescy poprawili swoje starty co przekładało się na kolejne biegowe zwycięstwa. Konsekwencją dobrej dyspozycji gospodarzy w drugiej części zawodów była 8 punktowa przewaga nad zielonogórzanami przed biegami nominowanymi. W 14 wyścigu jadący fantastyczne zawody Martin Vaculik wraz z Patrykiem Dudkiem dali nadzieję kibicom przyjezdnych na wywiezienie remisu ze stadionu im. Alfreda Smoczyka, wygrywając podwójnie z Bartoszem Smektałą i Jaimonem Lidsey’em. Gdy zawodnicy po raz ostatni tego wieczoru ustawiali się pod taśmą, czuć było wielkie emocje. Szybko rozładował je jednak Emil Sayfutdinov, który po atomowym starcie pewnie pomknął do przodu i powiększał przewagę nad rywalami zapewniając zwycięstwo swojej drużynie. Ciekawą walkę o jeden punkt stoczyli Janusz Kołodziej oraz Piotr Protasiewicz. Wygrał ostatecznie zawodnik zielonogórzan, dla którego był to 512 mecz ligowy w karierze. We wtorek pobił on rekord Tomasza Golloba pod względem ilości spotkań ligowych.

W tabeli PGE Ekstraligi póki co bez zmian. Unia umocniła się na pozycji lidera, natomiast Falubaz nadal pozostaje na drugim miejscu.

Szansa na kolejne zwycięstwo przed oboma zespołami już w najbliższy piątek. Aktualni Mistrzowie Polski podejmować będą u siebie, spisującą się poniżej oczekiwań, drużynę Stali Gorzów. Z kolei zielonogórzanie punktów szukać będą na swoim stadionie przeciwko siódmej w tabeli drużynie ROW-u Rybnik.

Punktacja:

Fogo Unia Leszno – 47 pkt
9. Emil Sajfutdinow – 11+2 (1,2*,3,2*,3)
10. Janusz Kołodziej – 9+2 (1*,3,2*,3,0)
11. Bartosz Smektała – 8 (0,3,2,2,1)
12. Jaimon Lidsey – 7+2 (1,2*,1*,3,0)
13. Piotr Pawlicki – 6 (0,2,3,1)
14. Szymon Szlauderbach – 0 (0,-,0)
15. Dominik Kubera – 6+1 (3,2,0,1*)

RM Solar Falubaz Zielona Góra – 43 pkt
1. Antonio Lindbaeck – 4 (3,1,0,0,-)
2. Martin Vaculik – 15 (3,3,1,3,3,2)
3. Michael Jepsen Jensen – 4+2 (2*,1,1*,0)
4. Piotr Protasiewicz – 7+1 (3,0,2,1,1*)
5. Patryk Dudek – 7+2 (2*,1,0,2,2*)
6. Norbert Krakowiak – 5 (2,0,3,0)
7. Mateusz Tonder – 1+1 (1*,u,-)
8. Damian Pawliczak – NS

Fot. Speedwayekstraliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *