Żużel - Best Speedway Tv

W Krsko powstaje nowy tor! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W Krsko powstaje nowy tor!

Krsko

W Krsko powstaje nowy tor!

Na początku listopada klub AMD Krsko poinformował o rozpoczęciu prac nad nowym torem żużlowym na dobrze znanym z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Stadionie im. Matije Gubca.

Grand Prix Słowenii do tej pory odbyły się łącznie 14 razy (2002-2009, 2013, 2015-2019), za każdym razem w Krsko na Stadionie im. Matije Gubca. Choć ten prestiżowy turniej nie zagościł tam od dwóch lat, a w 2022 Słowenia ponownie nie znalazła się w kalendarzu SGP, to lokalni działacze stawiają na rozwój i zdecydowali się na wymianę toru.

W Krsko planowali to już od trzech lat, a teraz projekt jest w trakcie realizacji i ma być skończony do początku sezonu 2022. Nowy tor ma być szerszy, być zrobiony z innego materiału, oraz ma mieć inne nachylenie. Czy te zmiany uatrakcyjnią ściganie w Słowenii? Ciężko powiedzieć, ale z pewnością wielu fanów przekona się o tym podczas pierwszej zapowiedzianej tam imprezy, czyli eliminacji do SGP 2 (Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów), które mają się odbyć 7 maja.

fot. AMD Krsko/Facebook

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×